160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR

Siyaset

96’ncı Kuruluş Yıl Dönümü Açıklaması

Andız, “Kimse Olmasa da CHP’nin Gençleri, Gençlerin CHP’si var” dedi.

8 Eylül 2019 Saat: 13:00
96’ncı Kuruluş Yıl Dönümü Açıklaması
96’ncı Kuruluş Yıl Dönümü Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız yazılı bir açıklama yaptı. Andız, “Kimse Olmasa da CHP’nin Gençleri, Gençlerin CHP’si var” dedi.

ULU ÖNDER ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI CHP’Yİ KURDU

19 Mayıs’ta başlayan Kurtuluş mücadelesi, binlerce yurttaşımızın yan yana, omuz omuza verdiği destansı mücadeleyle 9 Eylül 1922’de sona ermiştir diyerek sözlerine başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Kazanılan bu zaferden tam bir yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuştur. Türkiye’de en uzun süre iktidarda bulunan, çağdaş Türkiye’nin temellerini atan partimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasisini inşa etmiştir” dedi.

GURUR KAYNAĞI VE SORUMLULUK DUYGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve bundan sonra da mücadele etmeye de devam edecektir diyen Andız, “Partimiz çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. İlk Genel Başkanımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri bizler için gurur kaynağı ve sorumluluk duygusunun nedenidir” diye konuştu.

BİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Andız, “Günümüzde Cumhuriyet’in kazanımları mevcut iktidar tarafından birer birer yok edilmek istenmektedir. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir. Bu karşı duruşta en büyük gücü halkımızdan, değerli partililerinden alan CHP, daha da büyüyecek ve gelişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, partimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Kimse Olmasa da CHP’nin Gençleri, Gençlerin CHP’si var” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 2 yorum yapılmıştır
Kerim 08.09.2019 16:49
Bunun tipine bakın hiç güven veren bir tip varmı nerden buluyorlar bu tipleri chpliler :))
Kerim 08.09.2019 16:49
Bunun tipine bakın hiç güven veren bir tip varmı nerden buluyorlar bu tipleri chpliler :))
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑