160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Adaletin yerini bulmasından kim korkar?

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına değerli İzmit halkımıza bazı şeyleri yeniden hatırlatmak isteriz.

14 Mart 2019 Saat: 00:07
Adaletin yerini bulmasından kim korkar?
Adaletin yerini bulmasından kim korkar?

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in, Kocaeli Baro Binasından indirilen seçim afişiyle ilgili yaptığı açıklamalara yanıt vererek, “Adalet yerini bulmuştur. Bunun üzerinden ajitasyon yoluyla AK Partilileri korkaklıkla suçlayanlara en güzel yanıt sandıkta halkımız tarafından verilecektir” dedi.

Adaletin yerini bulmasından kim korkar?

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına değerli İzmit halkımıza bazı şeyleri yeniden hatırlatmak isteriz. Söz konusu alan daha önce partimiz tarafından yalnızca bir günlüğüne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım hizmetleri açılışı için İzmit’e geldiğinde kullanıldığı halde CHP ortalığı ayağa kaldırmış, günlerce süren suçlamalar yapmıştı. Bunun üzerine söz konusu binada bundan sonra siyasi afiş kullanılmaması adına karar aldıranlar bugün aynı kuralı kendileri çiğnemiştir. Üstelik bunu bir şov ve üstünlük malzemesi haline getirerek gündem yapmaya çalışmıştır. Çok şükür ki, halkımız her şeyin farkındadır. Buradan ajitasyon yoluyla kendilerine rol biçen, AK Partilileri korkak olarak adlandıranlara değerli İzmit halkı sandıkta gerekli yanıtı verecektir. Bizim bu konuda ne endişemiz, ne de korkumuz vardır. Bugün adaletin yerini bulmasıyla birlikte bu duvar bizim gündemimizden çıkmıştır. Duvar siyasetinin halkımız nazarında kıymet bulmayacağını da 31 Mart gecesi hep birlikte göreceğiz. İzmit’in duvardan ve Fatma Hanımın kişisel egolarından daha önemli sorunları vardır.” diyen Av. Ali Güney sözlerine şöyle devam etti,

“Sizden korkmuyoruz. Biz yola milli şairin korkma diye başlayan İstiklal Marşı şuuruyla çıktık... Ama bilin ki sizin gibi yapmadığımız için halk bizi tercih ediyor. Ayrımcılık yapmadığımız için millet bize teveccüh ediyor, ama siz ayrımcılık istiyorsunuz.  Sizin tarihiniz ayrımcılık tarihi ile doludur. Bu milletin ensesinde boza pişirdiğinizi insanımız unutmadı. Ağlattığınız kızlar, okumasına engel olduğunuz gençler, kamu hayatından kovduğunuz inançlı insanlar, maaşını vermediğiniz çalışanlar, çöpte boğdurduğunuz sivil masumlar sizin karanlık sicilinizde ilk çırpıda hatırladıklarımız.

Siz ya darbe ile ya da tek parti diktası ile bu halkı yönettiniz. Biz ise halkın hür seçimi ile 17 yıldır iktidardayız. Siz ne zaman yerelde ve genelde iktidarda oldunuz o zaman insanımız tarihin en karanlık günlerini yaşadı Şimdi kime gülümseme vaadinde bulunuyorsunuz?

Sizden korkmuyoruz ama sizin hukuk tanımamanız toplum adına bizde endişe oluşturuyor. Yine, sizden korkmuyoruz ama hem bir hukukçu hem de vekil olarak hukuk tanımaz tavrınız hukuk devleti ve demokratik değerler adına endişe verici buluyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑