çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.”

5 Ağustos 2018 Saat: 13:21

“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.”(George Bernard Shaw)

 

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

 

Başkan Erdoğan, 100’lük eylem planında yapılacak önemli projeleri kamuoyuyla paylaştı.

24 Haziran seçimlerinin üzerinden daha 40 gün geçmeden böyle 400 önemli projenin tasarısından değil 100 günlük sürede bunların tamamlanacağından bahsetmek; bu projelerin çok önceden hazırlandığının, planlı ve disiplinli bir çalışma ürünü olduğunun göstergesidir.

 

Bu eylem planı aynı zamanda gelecek için de bir ümittir, bir güvendir…  Ülkemiz ve milletimiz adına genel manda tebrik ve takdir etmemek mümkün değil.

 

Ancak her vilayet ve bölge halkı herhalde “acaba bizim ilimize ve insanımıza bu 400 projeden düşen pay nedir?” diye merak edecektir.

 

Öyle ümit ediyoruz ki, her vilayetin milletvekilleri de kendi seçim bölgelerinde 100 günde yapılacak eylem planlarını da kısa sürede açıklayacaklardır.

 

 

***

Valilere de bakan yardımcıları gibi yardımcılar verilemez mi?

Yeni Türkiye’de yeni sistemde bakanların sayısı azaltılırken, bakan yardımcılarının sayılarının artırılması ve sahalarında uzman kişilerden seçilmiş olmaları gelecekte verimli hizmet açısından fevkalade ümit ve güven verici bir uygulama… İyi düşünülmüş ve planlanmış olduğu görülüyor.

 

Peki, bakanlıklardaki bu yardımcılık uygulaması acaba valiliklerde, özellikle büyükşehir valiliklerinde ve nice illerden daha büyük ilçe kaymakamlıklarında uygulanması il ve ilçe bazında hizmetleri daha verimli kılmaz mı?

 

Öyle düşünüyoruz ki, Valilere (mevcut vali yardımcılarına ilaveten)  dışarıdan yardımcı atanması için yapılacak yeni hukuki düzenlemeler yeni sistemin ruhuna uygun bir yapılandırma olacaktır.

 

Mesela tarım, hayvancılık, sanayi, ticaret, turizm v.s gibi sahalarda farklı özelliklere sahip vilayetlerde Valilere ve büyük ilçelerde Kaymakamlara dışarıdan sahasında uzman yardımcıların atanması; hem mülki amirlerin yükünü azaltacak, hem bakanlıklar nezdinde (merkezde) masa başında atıl durumdaki uzmanların tecrübelerinden istifade imkânı sağlayacak, hem de kaynakların etkili ve verimli kullanımına vesile olacaktır.

 

***

Derdi ve davası ülkeye ve millete hizmet olan hasbî milletvekillerine ithaf olunur!..

 

“Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak… Gül Tutan Ele Diken Batmalı…

 Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı!”  (Necip Fazıl)

 

Vesselam… 

Ahmed Çıtlakoğlu

04 Ağustos 2018 / 22 Zilkade 1439

http://www.ahmedcitlakoglu.com/400-projeden-ilimize-dusen-pay-ne-kadar/830/Detay

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Dolar savaşında düşman safındaki hainler kimler?14 Ağustos 2018 Saat: 21:33
Bu dolar ateşine benzin sıkan, düşman emellerine hizmet eden, düşman safında yer alan içimizdeki gizli hainler kimlerdir?
Küpeli hayvanın küpesi sahte olabilir dikkat!..13 Ağustos 2018 Saat: 15:48
Tarım Bakanlığı bünyesinde kurulan TÜRKVET Hayvan Kayıt Sistemiyle büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tamamı kayıt altına alınmış bulunuyor.
Fındıkta kaçınılmaz acı son!..12 Ağustos 2018 Saat: 17:27
Fındıklar toplanmış kurutulup çuvallanmış; hala 2018 rekoltesi açıklanmamış ve fiyat belirlenmemişse; demek ki Tarım Bakanlığı fındıkta söz sahibi değil, devletin fındığa müdahalesi mümkün değidir.
Ekonomik savaştan kaçmayız!..12 Ağustos 2018 Saat: 14:10
Başkan Erdoğan’ın “Ekonomik savaş başlamıştır, yastık altındaki dolarlarınızı, altınlarınızı TL’ye çevirin” çağrısını doğru okumak ve doğru yorumlamak lazım.
Giresun’da müessif olay… Ve yargısız infaz!..31 Temmuz 2018 Saat: 14:26
“Bir adamı öldürsen bir kere onu gözden kaybedersin. Fakat onu gözden düşürürsen kaç kimsenin gözünden düşürmüş olursun. Demek o kadar onu öldürmüşsün.” (Hz. Mevlana)
Tüm Yazıları
Yukarı ↑