çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.”

5 Ağustos 2018 Saat: 13:21

“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.”(George Bernard Shaw)

 

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

 

Başkan Erdoğan, 100’lük eylem planında yapılacak önemli projeleri kamuoyuyla paylaştı.

24 Haziran seçimlerinin üzerinden daha 40 gün geçmeden böyle 400 önemli projenin tasarısından değil 100 günlük sürede bunların tamamlanacağından bahsetmek; bu projelerin çok önceden hazırlandığının, planlı ve disiplinli bir çalışma ürünü olduğunun göstergesidir.

 

Bu eylem planı aynı zamanda gelecek için de bir ümittir, bir güvendir…  Ülkemiz ve milletimiz adına genel manda tebrik ve takdir etmemek mümkün değil.

 

Ancak her vilayet ve bölge halkı herhalde “acaba bizim ilimize ve insanımıza bu 400 projeden düşen pay nedir?” diye merak edecektir.

 

Öyle ümit ediyoruz ki, her vilayetin milletvekilleri de kendi seçim bölgelerinde 100 günde yapılacak eylem planlarını da kısa sürede açıklayacaklardır.

 

 

***

Valilere de bakan yardımcıları gibi yardımcılar verilemez mi?

Yeni Türkiye’de yeni sistemde bakanların sayısı azaltılırken, bakan yardımcılarının sayılarının artırılması ve sahalarında uzman kişilerden seçilmiş olmaları gelecekte verimli hizmet açısından fevkalade ümit ve güven verici bir uygulama… İyi düşünülmüş ve planlanmış olduğu görülüyor.

 

Peki, bakanlıklardaki bu yardımcılık uygulaması acaba valiliklerde, özellikle büyükşehir valiliklerinde ve nice illerden daha büyük ilçe kaymakamlıklarında uygulanması il ve ilçe bazında hizmetleri daha verimli kılmaz mı?

 

Öyle düşünüyoruz ki, Valilere (mevcut vali yardımcılarına ilaveten)  dışarıdan yardımcı atanması için yapılacak yeni hukuki düzenlemeler yeni sistemin ruhuna uygun bir yapılandırma olacaktır.

 

Mesela tarım, hayvancılık, sanayi, ticaret, turizm v.s gibi sahalarda farklı özelliklere sahip vilayetlerde Valilere ve büyük ilçelerde Kaymakamlara dışarıdan sahasında uzman yardımcıların atanması; hem mülki amirlerin yükünü azaltacak, hem bakanlıklar nezdinde (merkezde) masa başında atıl durumdaki uzmanların tecrübelerinden istifade imkânı sağlayacak, hem de kaynakların etkili ve verimli kullanımına vesile olacaktır.

 

***

Derdi ve davası ülkeye ve millete hizmet olan hasbî milletvekillerine ithaf olunur!..

 

“Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak… Gül Tutan Ele Diken Batmalı…

 Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı!”  (Necip Fazıl)

 

Vesselam… 

Ahmed Çıtlakoğlu

04 Ağustos 2018 / 22 Zilkade 1439

http://www.ahmedcitlakoglu.com/400-projeden-ilimize-dusen-pay-ne-kadar/830/Detay

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ananı öpen ‘Kadı’ ise!..10 Aralık 2018 Saat: 01:54
Demirel bu fıkrayı anlattıktan sonra kendisini dinleyen topluluğa dönerek, bu kıssadan alınması gereken hisse, demiş: “Ananı "öpen" kadı ise, kimi kime şikayet edeceksin?.. Bugün ülkedeki durum bu! Agnadın mı?”
Bize hesabî değil, hasbî olanlar lazım3 Aralık 2018 Saat: 11:14
Bize hesabî değil, hasbî olanlar lazım. Hesap adamı olursa çökeriz. Hasbî olursak kaleleri düşüre düşüre devam ederiz. Onun için bize; dava adamı, hizmet adamı, milletin adamı olarak görev yapacak AK Parti kadroları lazım…
“Giresun’da ancak Aytekin Şenlikoğlu ile rahat kazanabiliriz”26 Kasım 2018 Saat: 23:53
“Anladım ki; İnsanlar; Susanı KORKAK, görmezden geleni APTAL, Affetmeyi bileni çantada KEKLİK sanıyorlar..!!” (Hz. Mevlâna) ***
Kul, kuldan kulluk beklemez!..26 Kasım 2018 Saat: 00:25
“Nâdân kişinin testisine taş at, fakat zeki ve bilgilinin eteğine yapış... Ehil olmayanlarla, bir an bile eğleşme, çünkü aynayı suda bırakırsan elbet paslanır.”(Hz. Mevlâna)
“İhanet eden Başkan”22 Kasım 2018 Saat: 08:44
Erdoğan’ın "Her kim ki 'ben aday gösterilmedim' diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti'li olamamış demektir” dediği Başkanlar arasında sizle
Tüm Yazıları
Yukarı ↑