160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
safir
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmet Davutoğlu Meydan Okuyor!..

- Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz…

25 Ağustos 2019 Saat: 13:45

“Senin iyiliğini isteyen kimse, “ yolunda şöyle bir diken var “ diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.”(Şeyh Sâdî Şîrazî)

***

Ahmet Davutoğlu Meydan Okuyor!..

Racon kesmeye başladı da denilebilir:

-       Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz…

 

-       Terörle mücadele konusundadefterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden, aylardan biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır…

 

-       Devlet yöneticilerinden hesap soranlar hain ilan ediyorsa biz Ömer arıyoruz diyenlerin önce Hz. Ömer’i hatırlaması lazım. Biz hesap sorulabilir bir düzen istiyoruz.Biz yeni bir siyasi anlayışla kimsenin kimseyi ihanetle suçlamadığı yeni bir siyasi söylem peşindeyiz. Bu söylemi mutlaka inşa edeceğiz..

 

 

***

Vatandaşlar olarak genelde herhangi bir mevzuda yorum yaparken ancak servis edilen haberlere (haberlerin de servisine müsaade edilen kısmına) göre değerlendirmelerde bulunuruz.

 

Bizler siyasetçi ve gazeteci kimliğimizle hadiselere biraz daha farklı yaklaşmaya çalışırız: Kim ne söylerse, söylenenlerden ziyade söylenenlerin perde arkasını (ön yargılı olmaksızın) değerlendirmeye gayret ederiz.

 

***

Ahmet Davutoğlu sıradan bir siyasetçi değil… Uluslararası ilişkiler uzmanı ve akademisyen sıfatının yanında AK Parti Genel başkanlığı ve Başbakanlık yapmış ve yeni parti kurma hazırlığında olan, bundan böyle siyaset gündeminden pek düşmeyecek görüntüsü veren bir siyasetçi…

Sayın Davutoğlu, bugüne kadar imalı imasız (gizli açık) çok siyasî konuşmaları oldu ama son konuşması kadar meydan okuyucu bir konuşması olmamıştı. Hani “dövüşte bile söylenmeyecek cinsinden” bir konuşma… Demek ki artık kılıçlar çekildi.

 

Bundan böyle siyaset kulisleri daha çok canlanacak, siyaset kazanı fokurdayacakdemektir.

 

***

Sayın Davutoğlu’nun son konuşmasından anlaşılan o ki; artık bundan böyle (devlet sırrı olmayan meselelerde) milletimiz nice sırlara vakıf olacak demektir.

Anlaşılan o ki; Davutoğlu’nun yarası yok gibi.

Varsın yarası olanlar ve camlı köşklerde oturanlar düşünsün!

***

Ancak her iki tarafta bundan böyle üsluba dikkat etmeli… İtham ve tahrik edici söylemlerden kaçınılmalı… Herkes söyleyeceğini nezaket ölçüsü dâhilinde açıkça söylemeli, kararı en iyi hakem olan millete bırakmalı.

***

Siyasi partiler birer yarışmacıdır…

Yarışmacılar birbirlerinin düşmanı değildir.

Rakibini düşman gören yarışmacıyıhakem olan milletimiz diskalifiye eder!

Hele hele bir patiden ayrılıp da yeni parti kuranlar “ihanet edenler ve hainler” diyeyaftalamaya kalkışılacak olursa; bu listeye nice siyasetçiler (geçmiş dönemler itibariyle) dâhil edilir.

***

Davutoğlu’nun konuşmalarının ve kuracağı partinin AK Parti’ye zarar vermeyeceğine..

Aksine AK Parti’nin eksikliklerini tamamlamasına, yapılan yanlışların düzeltilmesine vesile olacağına;

Netice itibariyle ülkenin ve milletin hayrına olacağına inanıyorum.

***

"Kimse, kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir, bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin." (Tolstoy)

 

Vesselam… 

Ahmed Çıtlakoğlu

24 Ağustos C.tesi 2019 / 23 Zilhicce 1440

http://www.ahmedcitlakoglu.com/ahmet-davutoglu-meydan-okuyor/955/Detay

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Davutoğlu’nu Erdoğan liderliğe hazırlıyor!..23 Ocak 2020 Saat: 21:35
Merhum Necmeddin Erbakan’ın siyasete girişi, Odalar Birliği Başkanıyken merhum Süleyman Demirel tarafından Odalar Birliğinden kovdurulmasıyla başlar…
“DERSİMLİ BİR KIZ SEVDİM”12 Ocak 2020 Saat: 21:24
Görev yaptığı yerleri tarihiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla, insanıyla velhasıl her yönüyle önce tahlil, sonra güzel tasvirle romanlaştıran adeta fahri bir turizm ve kültür elçisi…
Erdoğan-Babacan faiz tartışması!..7 Ocak 2020 Saat: 12:28
Demiştim ki, ‘Bu kriz bizi teğet geçer.’ Şu anda parti kurma çalışması yapan bazı arkadaşlar var ya onlar da o zaman benim yanımda olanlar bana karşı çıkmışlardı.
İyiye giden ekonominin acı meyveleri!..2 Aralık 2019 Saat: 23:16
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Enflasyonla mücadelede attığımız adımlar meyvelerini vermeye devam ediyor…
Sürüyü Başka Sürüde Bulunmuş Zağarlara Teslim Etmeyin!..29 Kasım 2019 Saat: 12:47
Meşrutiyet Meclisi’nde Ahmed Ağa adında bir Malatya mebusu varmış. O zat İttihat ve Terakki Partisinden milletvekili seçildiği halde Meclis’te yemin merasimi dışında hiçbir söz söylemiş değilmiş.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑