160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi…

“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.”

8 Ekim 2019 Saat: 19:43

“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

***

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi… 

Giresun GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aralık/2016 tarihinde hizmete açıldı…

170 yatak kapasiteli hastane, aynı zamanda  “Anne Dostu, Bebek Dostu, Yenidoğan Yoğun Bakım Dostu” kriterlerine sahip ve bu 3 unvanı birlikte taşıyan Türkiye genelinde ilk 5 hastane arasında yer alıyor… Bu çok önemli bir kriter.

***

Giresun Hastanesi, anne-bebek-aile dostu unvanını fazlasıyla hak ediyor…

Öyle ki, anne adaylarının doğum ve lohusalıklarını aynı odada yapmalarına ve yanına refakatçi almaya imkân sağlayan, donanımlı tek kişilik odalarda adeta ev ortamında (hatta belki de bazı ailelerin ev ortamından daha müsait bir ortamda) yeni doğuma hizmet veriyor…

Gebe okulunda anne adaylarına doğuma kadar eğitim veriliyor…

***

Hastane, geniş park alanlarından fevkalade ferah yatak odalarına ve misafir salonlarına varıncaya kadar gerçekten geçmiş hastanelerle mukayese edilemeyecek derecede donanımlı (adeta 5 yıldızlı bir otel mesabesinde) bir hastane olduğu halde maalesef Giresunlular tarafından pek bilinmiyor… Hastane gelen hastaların ekserisi komşu illerden olduğu ifade ediliyor.

***

“Böyle donanımlı bir hastane burada varken, acaba Giresunlular neden burayı değil de başka yerleri, özel hastaneleri tercih ederler!” diye merak ettim, soruşturdum; iki sebep karşıma çıktı: Hekimlerin ve personelin hastalara ve yakınlarına gösterdiği alaka(!) ve Hekim sayısının yetersizliği…

***

Özel kurumlarla devlet kurumlarında müşterilere-hastalara gösterilen ilgi-alaka farklılığından hep bahsedilsede bu hastanede bu farklılığın pek fazla olmadığını tespit etmiş bulunuyorum.

 

Her kurumda olan/olabilen birkaç kişinin yaptığı kusurlu hareketleri bütün kuruma ve camiaya mal etmek haksızlık olur…Böyle bir itham, özellikle hizmet aşkıyla çalışan fedakâr, cefakâr, gayretli hekimlerin, idarecilerin ve sair personelin çalışma azmini kırar, onlara haksızlık olur.

 

Mesela bir vesileyle hastanede bulunduğum esnada, bir bölüm hemşirelerinden şikayetçi olan bazı hastaların başka bölüm hemşirelerinden fevkalede memnun kaldıklarına şahid oldum. Keza bir hemşirenin yeterli bilgi vermemesinden morali bozulan bir annenin, bilahare Başhekimin gösterdiği alakadan fevkalade hoşnut olduğunu duydum.

***

Ancak ne olursa olsun, böyle donanımlı örnekkurumlara (hastane olsun, okul olsun, başka bir kurum olsun) kurumun özelliğiyle mütenasip personel atanmasına özen gösterilmelidir.

 

Birkaç ehliyetsiz ve liyakatsiz personelin (istisnai de olsa) kusurlu hareketlerinden o güzelim kurumlar lekelenmemelidir.

***

Hasılı kelam:

Giresun GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bugüne kadar Giresun’a ne hizmet verildi diyenlere örnek gösterilebilecek bir yatırım…

Emeği geçenlere, vesile olanlara tebrikler ve teşekkürler…

 

Başta hem idarecilik, hem de hekimlik yönüyle gönüllere girmiş Başhekim Sayın Muhammed Bulut Beyefendi olmak üzere bütün idari kadroya, hekimlerinden hemşirelerine kadar bütün personeline başarılar…

***

“Kim nasıl bakarsa öyle görür; güzel bakan güzel görür. İnsanın ruhu neyse karşısındakini de öyle görür.” (Hz. Mevlana)

 

Vesselam…

Ahmed Çıtlakoğlu

08 Ekim 2019 Salı / 09 Safer 1441

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Devlet terör örgütü ile masaya oturmaz!..16 Ekim 2019 Saat: 11:05
“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.”
“Her anneye 650 lira (100 avro) destek sağlanacak” mış!..16 Ekim 2019 Saat: 00:11
Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” ile küçük çocuğu olan 10 bin 250 kadına aylık 100 avro mali destek sağlanacakmış!..
Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..6 Ekim 2019 Saat: 00:28
Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arası (1986’dan 2003 yılına kadar “Camiler Haftası”, 2003 yılından itibar de) “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanıyor.
Hastasını tanımayan aile hekimi..2 Ekim 2019 Saat: 11:52
“Dünya, kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑