çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AK başiskele a_adayı
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Şaheserlere, şah isimler yakışır!..

29 Ekim’de hizmete girecek olan dünyanın en büyük, İstanbul’un 3.Büyük havalimanının isminin “Abdülhamid Havalimanı” olacağının netleştiği söyleniyor…

10 Eylül 2018 Saat: 13:09

“Hükümdarların toprakları, onların nikâhlısı gibidir. Erkek ve mert olanlar, ona başka birinin elinin değmesine dayanamazlar.”(Yavuz Sultan Selim)

 

Abdülhamid Havalimanı…

 

29 Ekim’de hizmete girecek olan dünyanın en büyük, İstanbul’un 3.Büyük havalimanının isminin “Abdülhamid Havalimanı” olacağının netleştiği söyleniyor…

 

Şaheserlere, şah isimler yakışır!..

 

İstanbul Boğazı'nın 3. Gerdanlığı, dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsüne Hâdim'ul-Harameyn'uş-Şerifeyn ( Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’nin Hizmetkârı) İlk Türk İslâm halifesi  “Yavuz Sultan Selim” ismininlayık görülmesi…

 

İzmit Körfezi’nin gerdanlığı, dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada bulunan köprüye Osmanlı Beyliği ve Osmanlı Hanedanı'nın kurucusu ve beyliğin ilk padişahı

“Osman Gazi” isminin layık görülmesi…

 

Muş havalimanınaMalazgirt Savaşı'yla Anadolu'nun kapılarını Türklere açanBüyük Selçuklu Devleti’nin ikinci sultanı “Alp Arslan” isminin layık görülmesi; tesadüf olmadığı gibi;

 

İstanbul 3.Büyük Havalimanına da;

-       33 yıl padişahlık ve halifelik makamında oturan…

 

-       Devlet ve hilafet mührünü abdestsiz basmayacak kadar dinî hassasiyeti olan…

 

-       Halifelik sıfatını Osmanlı padişahları arasında en çok kullanan ve halifelik makamına yakışır iffet, haysiyet, vakar ve namus timsali bir şahsiyet olan…

 

-       Ömrü Yahudi ve Masonlarla mücadeleyle geçen, Yahudi ve Masonlar eliyle tahttan indirilen Sultan “Abdülhamid” isminin layık görülmesi de tesadüf olmasa gerektir.

 

 

***

Tarihini ve tarihi değerlerini  “Sahte kahramanları gerçek kahraman, gerçek kahramanları sahte kahraman gösteren Osmanlı ve İslâm düşmanı sahte tarihçilerin” yazdıklarıyla tanıyan ve

İstanbul “Yavuz Sultan Selim”  Boğaz köprüsü, İzmit “Osman Gazi” köprüsü, Muş “Alp Asrslan” havalimanı isimlerine karşı çıkanlar tabiî ki “Abdülhamid Havalimanı” ismine de karşı çıkacaklardır.

 

***

Bırakın, varsın onlar karşı çıksınlar!..

Onlar ki dün karşı çıktıkları “Yavuz Sultan Selim Boğaz Köprüsü”,  “Osman Gazi Köprüsü”nü, “Alp Arslan Havalimanı”nı bugün kullanırken -sesli olmasa da- muhtemelen içlerinden dua ediyorlar; yarın “Abdülhamid havalimanı’nı kullanırlarken de dua edeceklerdir.

 

***

Abdülhamid’i anlatmayan, yalan söyleyen tarih utansın!..Abdülhamid’in üstün meziyetlerini gizleyen, anlatmayan yalan söyleyen sözde tarihçiler utansın!

“Sahte kahramanları gerçek kahraman, gerçek kahramanları sahte kahraman gösteren Osmanlı ve İslâm düşmanı sahte tarihçilerin” yazdıklarına araştırmadan önyargıyla inananlar ve ahkam kesenler utansın!

 

***

Tarih tekerrürden ibarettir, diyorlar…

Tekerrür eden tarih değil, hatalardır.Aynı sebepler aynı şartlar altında genelde aynı neticeyi doğurur.Dünün Yahudileri ve masonları ne ise, bugünün Yahudileri ve masonları da odur…Dünün Jön Türkleri, İttihat ve Terakki uşakları, Said Paşaları, Damat Mahmud Paşaları, dün padişaha nasıl tuzak kurmuş ve hainlik yapmışlar ise, bugün de liderlerin yakınında tuzak kuracak ve hainlik yapacaklardır!Tarih, sadece devlet adamlarına değil, sokaktaki limoncu, simitçi, dolmuşçusundan her meslek ve herkesimden herkese lazımdır.

 

***

İstanbul 3. Havalimanına “Abdülhamid” ismi ne kadar güzel bir isim!.. Ne de güzel yakışmış.

 

Bu güzel isim, bu havalimanı kullanacak olan Ulu Hakanı tahttan indiren Yahudi, Ermeni ve masonların varislerinin -havalimanına her iniş ve kalkışta- suratlarına inecek okkalı bir Osmanlı Tokatı mesabesinde olacaktır!

 

İşte ecdada vefa budur… İşte dış politika da ilm-i siyaset budur!

Emeği geçenlere, havalimanına bu güzel ismi layık görenlere tebrikler ve teşekkürler.

 

***

“Abdülhamid’e çirkef ‘zalim’ demek, gözyüzünü çirkef ve yağmur suyunu pislik diye göstermekten farksızdır.” (Necip Fazıl)

 

Vesselam…

Ahmed Çıtlakoğlu

10 Eylül 2018 / 30 Zilhicce 1439

http://www.ahmedcitlakoglu.com/abdulhamid-havalimani/852/Detay

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

“Bez torba” arkasında rant olabilir mi?..14 Ocak 2019 Saat: 20:39
“Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir. Fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı.”
Ey sahte Rablik vehminde bulunan zavallılar!..6 Ocak 2019 Saat: 22:32
“Kula kulak etme! Unutma ki sen de kulsun. Ve kimseye gerektiğinden fazla önem verme! Yoksa, unutulursun.”
Yılbaşı kutlamaları..31 Aralık 2018 Saat: 14:05
Geçmiş yıl kişi açısından sıkıntılı, elemli ve kederli ise bu coşkulu yeni yıl kutlaması; geçmiş yılda yaşanan mutsuzluklardan zevk alanların, gelecek yılda da aynı zevki tatmak istedikleri anlamında bir kutlama mıdır?!..
Ses gelen yerde arıza var demektir!..24 Aralık 2018 Saat: 11:30
“Bir ahmak misk için fena kokuyor derse canın sıkılmasın. Çünkü bu söz saçmadır. Eğer bu söz soğan için söyleniyorsa: “Böyledir!” de, onu tasdik et. Kokmuş beyinlilik yapıp da itiraz etme.”
“Referansım Allah” diyebilmek!..22 Aralık 2018 Saat: 12:48
“Eğer siz Allah’a hakkıyla tevekkül ederseniz, o sizi kuşu rızıklandırdığı gibi rızıklandırır.”
Tüm Yazıları
Yukarı ↑