160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Aileleri ile birlikte “Onur Günü” etkinlikleri gerçekleştirildi

Her okul bu etkinliği kendi içinde düzenleyip gerçekleştirilirken Rabak Ortaokulu, Rabak İlkokulu ve Ertuğrulgazi Anaokulundaki Onur Günü etkinliklerini özel misafirleri de vardı.

16 Aralık 2018 Saat: 00:13
Aileleri ile birlikte “Onur Günü” etkinlikleri gerçekleştirildi
Aileleri ile birlikte “Onur Günü” etkinlikleri gerçekleştirildi

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenleyip koordine ettiği, Kartepe Kaymakamlığı, Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumları, Kartepe Belediyesi’nin desteklediği ve ilçedeki tüm okulların katılımı ile gerçekleştirilen “Geleceğinize Gelin” Projesi kapsamında, Kasım ayı içerisinde ahlaki değerler ve iyi insan olma becerileri konularında her okulun kendi kriterlerine göre belirlediği öğrenciler ve aileleri ile birlikte “Onur Günü” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Her okul bu etkinliği kendi içinde düzenleyip gerçekleştirilirken Rabak Ortaokulu, Rabak İlkokulu ve Ertuğrulgazi Anaokulundaki Onur Günü etkinliklerini özel misafirleri de vardı. Bu okullarımızdaki programa Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Taş, Okul Müdürleri, Proje Yürütme Kurulu üyeleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Programda öğrenci velilerine iyi insan olma yolunda örnek evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür edilerek öğrenci adına düzenlenmiş olsa da velilerimizin payını hatırlatan “Onur Belgeleri” verildi. Öğrencilerden ziyade velilerin daha heyecanlı ve mutlu olduğu programda öğrencilerden birine neden bu belgenin kendisine verildiği sorulduğunda; “Kendisinin onurlu bir insan olduğunu ve öyle olmaya devam edeceğini” ifade etmesi katılımcıları çok etkiledi.

Ertuğrulgazi Anaokulundaki programda miniklerin heyecanı görülmeye değerdi. Minik öğrenciler annelerinin sözünü dinledikleri, arkadaşlarına yardım ettikleri ve odasını temiz tuttukları için ve hatta bir öğrenci karnabahar yemeye başladığı için kendisine belge verildiğini ifade ettiler.

Programa katılan öğrenci aileleri ise hem gururlu hem duygu dolu anlar yaşadılar. Programda bulunmaktan mutlu olduklarını ve çocuklarını geleceği için artık daha umutlu olduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑