160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

AK Parti’de Nihat Abiş aday adayı

Bu kapsamda ilçe teşkilatı, aday adaylığı ile ilgili başvuruları kapsamında geçtiğimiz akşam Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Nihat Abiş’i ağırladı.

14 Kasım 2018 Saat: 01:23
AK Parti’de Nihat Abiş aday adayı
AK Parti’de Nihat Abiş aday adayı

AK Parti’de Nihat Abiş aday adayı

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı, belediye başkanı aday adaylığı konusunda başvuruları almaya devam ediyor.

Başvuruların 16 Kasım’a kadar uzatıldığı AK Parti’de geçtiğimiz akşam, aday adaylığını açıklayan bir diğer isim de Nihat Abiş oldu

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı, belediye başkan aday adaylığı konusunda başvuruları almaya 16 Kasım tarihine kadar devam edecek. Bu kapsamda ilçe teşkilatı, aday adaylığı ile ilgili başvuruları kapsamında geçtiğimiz akşam Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Nihat Abiş’i ağırladı. Abiş’in belediye başkan aday adaylığı başvurusunu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları İbrahim Ulufer, Çetin Seymen ve Mustafa Alkan alırken yapılan açıklamada AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner, Belediye Meclis Üyesi Berna Abiş, ilçe yöneticileri ve partililer hazır bulundu.

‘HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Gerçekleştirilen başvuruda ilk konuşmayı yapan AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Alkan, “Aday adaylığı sürecinde teşkilatımız, yoğun günler geçiriyor. Gölcük için çok önemli bir isim, sizin de çok yakından tanıdığınız Nihat Abiş abimizin adaylık prosedürünü tamamlamış bulunuyoruz. Müracaatının kendisine, Gölcük’ümüze ve ailesine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘KÜTÜPHANEMDE 2 BİN KİTAP VAR, HEPSİ ELİMDEN GEÇTİ’

AK Parti Gölcük belediye başkan aday adayı Nihat Abiş, “Bugün burada vermiş olduğunuz gönül desteğinden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Öncelikle benden önce müracaat eden, benden sonra müracaat edecek birbirinden farklı güzellikleri olan değerli arkadaşlarımızın hepsine, bu kutsal ve büyük davanın, hizmet etme mücadelesinin medeni cesareti içerisinde partimizdeki belediye başkan aday adaylığına müracaatlarından dolayı hepsini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Siyasette yer edinmiş biri olan bir abiniz, kardeşinizim. Siyasetteki hırs, insanı felakete götürür. Siyasetteki hırsı dizginleyebilmek de önemlidir. Sizin siyasette neyi ne kadar istediğinizden ziyade siyaset yapacakları tercih edecek olan insanları nerede, ne kadar görmek istediği önemlidir. Gölcük’te şahsımızla, ailemizle alakalı yoğun bir baskı oluşmuştu. Aile kendi içerisinde yapmış olduğu istişarelerde bu işi bizim şahsımızla devam ettirme noktasında karar almıştı. Belki bu sürede teşkilatımızı, insanlarımızı yorduk, üzdük. Ben lise mezunuyum. Küçük yaşta babasını kaybetmiş bir insan olarak Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’ni kazanmış olmama rağmen ağabeylerime emanet kaldığım için bana kıyamadılar ve üniversiteye göndermediler. Kütüphanemde 2 bin kitap var, hepsi de elimden geçmiştir” dedi.

‘İYİ HİZMETLER YAPTIĞIMIZA İNANIYORUM’

Sözlerini sürdüren Abiş, “20 yıldır da kamuda üst idarecilik yapıyorum. Bunun 10 yılı Ulaşlı’da belediye başkanlığı ile geçti. Belediyelerin birleşmesinden sonraki 10 yılda da Mehmet Başkanımızın talepleri doğrultusunda Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü olarak görev yapmaya gayret ettim. Ne kadar başarılı olup olmadığımızı bilemem. İyi hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Bugün gelinen nokta itibariyle bu hizmet yarışında birinci önceliğim, ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi muasır medeniyetlerin üzerine çıkmasında bir tuğla koyabilme mücadelesidir. İkincisi, partimizin bayrağını daha yüksek burçlara dikme mücadelesidir. Üçüncüsü ise doğup büyüdüğüm yer olan Gölcük’e hizmet etme şansı verilirse bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin üstüne koyarak hizmet etmektir. İlle de aday olacağım diye bir hırsım yok. Allah, hakkımızda hayırlısıysa bu işi nasip etsin. Siyasetçinin yaptığı hata şahsında kalmaz, topluma mal olur. Mümkün olduğu kadar hatalardan uzak, yöneticilik yapabilecek, adaleti tesis edebilecek idarecileri Cenabı Hak, başımıza nasip etsin” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN HALKIMIZIN MUTLULUĞUDUR’

Sözlerine son veren Belediye başkan aday adayı Abiş, “Gölcük’ümüze, memleketimize aday olacak arkadaşımız kimse şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. İstifam kimsenin kafasında kalmasın. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Genel merkez burada yapacağı kamuoyu araştırmasıyla partiyi en çok oy oranıyla temsil edebilecek liyakatli ve ehliyetli insanları Gölcük Belediye Başkan Adayı olarak karşınıza çıkaracaktır. Bugün aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Genel merkezimizin yapacağı kamuoyu araştırması ve farklı değerlendirmelerin neticesinde arkadaşlarımızın içerisinden birini belediye başkan adayı olarak görevlendirecek. Bu görevde de o arkadaşın yanında bütün gücümle çalışacağıma dair şimdiden namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Hizmet etmek için belediye başkanı olmaya gerek yok. 10 senedir Mehmet Beyin yanında hizmet etmeye çalıştım. Yarın farklı bir görev verilir, orada hizmet etmeye çalışırız. Önemli olan halkımızın mutluluğudur. Benim inandığım bir şey var: Hakk’a hizmet, halka hizmettir. Allah bu yoldan nefsimi ayırmasın, gücümün yetmeyeceği bir yükü taşımayı da bana nasip etmesin” dedi

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑