160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini söyledi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet son zamanlarda Atatürk’e hakaret edenlerin tek tek serbest kaldığı, hatta belediyelerde kadro aldığını ifade ederek, “Aynı hakaretler Cumhurbaşkanına yapılsa ne olurdu” dedi.

17 Kasım 2018 Saat: 12:13
Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini söyledi
Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini söyledi

Hürriyet, “Aynı hakaretler Cumhurbaşkanına edilseydi ne olurdu?”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini söyledi

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet son zamanlarda Atatürk’e hakaret edenlerin tek tek serbest kaldığı, hatta belediyelerde kadro aldığını ifade ederek, “Aynı hakaretler Cumhurbaşkanına yapılsa ne olurdu” dedi.

BALTALI SALDIRGAN SERBEST KALDI

Meclis genel kurulunda konuşan CHP Milletvekili Hürriyet, Tekirdağ, Edirne ve Kocaeli’de, Mustafa Kemal Atatürk ve O’na inanan milyonlarca insana hakaret edenlerin tek tek serbest kaldığını ifade etti. Hürriyet şunları kaydetti;  “Tekirdağ'da Atatürk Anıtı'na baltayla saldıran daha sonra da baltasını çarşafın içine saklayarak kaçan kadın sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kocaeli'de 10 Kasım'da Atatürk'ün aziz hatırasına ağır hakaretlerde bulunan genç, önce tutuklandı ve hemen ertesi günü serbest bırakıldı. Edirne'de yine 10 Kasım Atatürk'ü anma törenleri sırasında da Atatürk'e hakaret eden hatta "Puta tapıyorsunuz." diyen genç kız serbest kaldı”

ATATÜRK’Ü FETÖ’CÜLERLE BİR TUTTU

MAHKEME HAKARETİ TESPİT EDEMEDİ

 

Sözlerine devam eden Hürriyet, “Kocaeli'de Büyükşehir belediyesinde çalışan başka bir şahıs FETÖ'cü yaverlerin de yer aldığı fotoğraflarda, Atatürk'ü teröristlerle bir tuttuğu paylaşımı "Ne geldiyse yaverlerden geldi." diyerek paylaştı. Oluşan baskılar sonucu bu kişinin önce iş akdi feshedildi, sonra hâkim karşısına çıktı. Mahkeme paylaşımda nasıl olduysa bir hakaret tespit edemedi, en sonunda da mahkeme kararıyla işine geri döndü ve KHK'yle kadroya geçme hakkı kazandı. Atatürk'e hakaret eden ne hikmetse ödüllendirilmiş oldu. Yani burada sadece Atatürk'e hakaret suçu değil aynı zamanda halkı kin ve düşmanlığa tahrik edenler görmezden geliniyor.Aynı şey Cumhurbaşkanına yapılsaydı bu muamele olur muydu diye de merak ediyorum?” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑