160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR

Eğitim

Beyaz Kalpler’deBarista Kursu heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde sektörün acil ihtiyacı olan Kahve Uzmanlığı(Barista) kursu açıldı.

24 Ocak 2019 Saat: 00:01
Beyaz Kalpler’deBarista Kursu heyecanı
Beyaz Kalpler’deBarista Kursu heyecanı

Özel sektörün ihtiyacı olan Kahve Uzmanlığı kursuna Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nden 12 öğrenci katılıyor

 

Beyaz Kalpler’deBarista Kursu heyecanı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde sektörün acil ihtiyacı olan Kahve Uzmanlığı(Barista) kursu açıldı. Kahve uzmanlığı kursuna devam eden öğrenciler Şubat ayının ikinci haftasında sertifikalarını alacaklar.

 

ÖZEL SEKTÖRÜN İHTİYACI

Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi, yine bir ilki başararak öğrencilerine kahve uzmanı(Barista) olma imkânı sağlıyor. Özel sektörde rahatlıkla iş sahibi olunabilen meslek için merkezde

15-18 yaş arası 12 öğrenci eğitim görüyor.

 

İLK MEZUNLAR 14 ŞUBATTA

Merkezde uzman personeller aracılığı ile eğitim alan öğrenciler 14 Şubatta mezun olarak sertifikalarını alacak. Barista eğitiminin yanında servis elemanlığı olmak üzere sektörün ihtiyaç duyduğu eleman donanımı kazandırılmak hedefleniyor. Barista eğitimi 7 ay, toplamda yaklaşık 750 saat sürüyor.

 

SERTİFİKA ALACAKLAR

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde Barista kursu alan öğrenciler, Türk kahvesi, Espresso ve Espressodan üretilen kahveler (Capucino, Latte, Amreicano, filtre kahve vb.) içecekler, herkese açık. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi KOÜSEM ile de yapılan protokol kapsamında öğrenciler KOÜSEM sertifikasına sahip olacak.

 

SADECE KAHVE YAPIMI DEĞİL

Özel sektör Barista eğitimlerinde sadece kahve yapımı öğretiliyor ancak Beyaz Kalplerde kakao ve kahve den yapılan ürünlere ek olarak çay, bitki çayları, taze meyve suları ve kokteyllerin hazırlanması da öğretiliyor. Özel sektörde Barista eğitimi almak isteyen bireylerin 3000 - 10000 TL arasında değişen ücretler karşılığında alabilecekleri eğitimi Büyükşehir Belediyesi tamamen ücretsiz veriyor.İŞKUR ile yapılan ortaklık ile çocuklar eğitim süresince günlük 25TL harçlık da alıyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑