Siyaset

CHP KARTEPE'DE SEÇİM HEYECANI DORUKTA

Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğüne göre, kayyım atanmasının ardından 45 gün içerisinde seçim yapmak zorunda olan Kartepe İlçe Örgütünde seçim 7 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

19 Ağustos 2019 Saat: 00:31
CHP KARTEPEDE SEÇİM HEYECANI DORUKTA
CHP KARTEPE'DE SEÇİM HEYECANI DORUKTA

5 kişinin aday olabileceği iddia edildi

 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan ve sonrasında da olumsuz olaylarla gündeme gelen CHP Kartepe İlçe’ de, İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etmişti.

İstifaların ardından ilçe yönetimi düşerken, İl Örgütü tarafında Kartepe İlçe’ ye kayyım atanmıştı. 5 kişiden oluşan kayyım’ un ardından 45 gün içerisinde seçim yapmak zorunda olan Kartepe İlçe Örgütünde seçim tarihi belli oldu.

SEÇİM 7 EYLÜL’DE

Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğüne göre, kayyım atanmasının ardından 45 gün içerisinde seçim yapmak zorunda olan Kartepe İlçe Örgütünde seçim 7 Eylül Cumartesi günü yapılacak. Zor bir bölge olması nedeniyle aday bulmakta zorlanacağı iddia edilen CHP Kartepe İlçe örgütünde Başkan bolluğu yaşanıyor.

Şuana kadar kimsenin ismi ön plana çıkmazken, CHP İl eski yöneticilerinden Hakan Bekil, bir önceki yönetimde bulunan İsmail Akbal, Gençlik Kolları eski başkanı Cihan Çakır, Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Kurşunluoğlu ve eski yöneticilerden Tevfik Mayda’ nın isimleri başkanlık için aday olacağı iddia edildi. CHP Kartepe İlçe Örgütü 7 Eylül Cumartesi günü yapacağı kongre öncesi aday bolluğu yaşanıyor. Şu ana kadar kimsenin ismi ön plana çıkmazken

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Güncel ve Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑