160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Spor

DAHA MUTLU BİREYLER OLDUK

İzmit Belediyesi’nin 2010 yılında faaliyete geçirdiği kadınlara yönelik spor salonlarından 2018 yılında 5 bin kişi, bugüne kadar ise 32 bin kişi yararlandı.

1 Mart 2019 Saat: 09:55
DAHA MUTLU BİREYLER OLDUK
DAHA MUTLU BİREYLER OLDUK

İZMİT’TE KADINLAR SPORA DOYDU 32 BİN KADIN YARARLANDI

 

İzmit Belediyesi’nin 2010 yılında faaliyete geçirdiği kadınlara yönelik spor salonlarından 2018 yılında 5 bin kişi, bugüne kadar ise 32 bin kişi yararlandı.

 

İzmit Belediyesi’nin 2010 yılından itibaren ilçenin 18 ayrı bölgesinde açtığı kadınlara yönelik spor salonları büyük ilgi gördü. Kadınlar haftanın belirli günleri fitness salonlarında spor yaparken diğer günler açık havada sağlık yaşam yürüyüşleri ve yüzme havuzu eğitimlerine katılıyor. Ayrıca bisiklet eğitimi de isteyen kadınların hizmetine sunuluyor. Belediyenin kadınlar için sunduğu bu imkanlar tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

 

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

 

Hafta içi ve hafta sonu hizmet veren salonlarda son sistem spor aletleri, profesyonel eğitmenler tarafından kadınların hizmetine sunuluyor. Haftada 7 gün açık olan salonda hafta içi 09.00-16.00 ve 17.00-19.00 saatlerinde, hafta sonu ise 10.00-16.00 saatleri arasında eğitimler veriliyor. Kondisyon çalışmaları, step, aerobik ve plates derslerinin verildiği salondan kadınlar sporlarını yapıyor.

 

ÜYE OLMAK ÇOK KOLAY

 

Üç ayda bir üye yenilemesinin yapıldığı spor salonlarında her yenilemede 900 üye kaydı yapılıyor. Sürekli olarak üye kayıtlarının olduğu spor salonlarına üye olmak için İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne şahsen müracaat edilmesi yeterli. Kadınlar kimlik fotokopileri ve müdürlükte kendilerine verilen formu doldurarak rahatlıkla üye olabiliyor.

 

İZMİT’İN 18 AYRI NOKTASINDA

 

İzmit’in 18 ayrı bölgesine spor salonları yer alıyor. Bayanlara Yahya Kaptan Hanımeli Kültür Merkezi, Yuvam Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi, 42 Evler Sağlık Ocağı binası, Belsa Plaza, Kuruçeşme Erol Olçok Kültür Merkezi, Tüysüzler Mahalle Konağı, Kent Konut 1 ve 2. Etap, Malta Mahallesi, Bayındırlık Mahallesi, Bekirdere Mahallesi, Akmeşe Mahallesi, Zabıtan Mahalle Konağı, Alikahya Hizmet Binası, Topçular Mahallesi Konağı, Körfez Mahallesi Spor Salonu ve Gündoğdu Mahalle Konağı’nda kadınlar spor yapmanın keyfinin yaşıyorlar.

 

DAHA MUTLU BİREYLER OLDUK

 

Spor salonlarının kendilerine hem fiziksel hem de ruhsal olarak büyük katkı sağladığını belirten bayanlar, “   İzmit Belediyemiz tarafından mahallemize açılan spor salonları sayesinde kendimize zaman ayırmanın güzelliğini anladık.   Hayatımız daha düzenli ve daha sistemli oldu.  Bu salonlar ruh sağlığımız için de büyük katkı sağlıyor. Bu sayede daha mutlu bireyler olma şansını da yakalıyoruz” diyerek kendilerine bu imkânı veren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğana teşekkürlerini ilettiler.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑