çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
Mehmetali paşa adayı iilanı
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

Darıca çok güzel ve özel ilçelerimizden birisidir

12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının sekizincisi Darıca ilçesinde, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

20 Kasım 2015 Saat: 00:08
Darıca çok güzel ve özel ilçelerimizden birisidir
Darıca çok güzel ve özel ilçelerimizden birisidir

 

DARICA İLÇESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SAYIN VALİMİZİN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

 

12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının sekizincisi Darıca ilçesinde,  Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Adnan Menderes Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanısıra, Darıca   KaymakamıÖmer Karaman, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç,  Ticaret İl Müdür Vekili Veysi Uzunkaya,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Afet Acil Durum İl Müdürü Salim Tekoğlu, Darıca Belediye BaşkanıŞükrü Karabacak, ilçe daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Bugün sekizinci ilçe değerlendirme toplantımızı Darıca’da yapmaktan ve sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Toplantımızın verimli, yararlı ve faydalı geçmesini diliyorum.

 

“VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM DÜZEYİNİ VE KALİTESİNİ HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE VE GÜZELE GÖTÜRMEK AMAÇLI BİR HİZMET ANLAYIŞINI TEMSİL EDİYORUZ”

 

İlçe Değerlendirme Toplantılarımızı tüm ilçelerimizde, ilçelerimizin mevcut durumunu, devam eden yatırımları, buna bağlı olarak planlanan projeleri ve hizmetleri, varsa gündemdeki işbirliği gerektiren konuları hem biranda bir bütün olarak görmek, hem de sonuca odaklı bir hizmet anlayışı içerisinde hep birlikte değerlendirmek amaçlı yapıyoruz. Yönetimimizin ve hizmet anlayışımızın merkezinde insan odaklı bir bakış açısında insana dayalı her ne varsa, insanımızın beklentileri, istekleri, yatırım ve benzeri bütün alanlardaki talep ve dileklerini en önemli ve öncelikli sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bir bütün olarak baktığımızda Kocaelimizin her köşesine, her kişisine ve her meselesine bu bakışla yaklaşmak ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışı içerisinde sorunları çözerek, insanımıza ilişkin yaşam düzeyini ve kalitesini her geçen gün daha iyiye ve güzele götürmek amaçlı bir hizmet anlayışını temsil ediyoruz. Bir büyük gelenek ve derinliği hem bugün temsil eden, hem de yaşatan bir yönetim  anlayışına sahip olan bizler, insanı yaşatmanın devleti yaşatmakla bir olduğunu ve hem yaratılışta, hem de yönetim anlayışında insanın bir merkez olduğunu biliyoruz.

 

“2023 YILINDA ÜLKEMİZİN DÜNYANIN İLK 10 EKONOMİSİ VE ÜLKESİ OLMASI HEDEFİNE DÖNÜK BİR KARARLILIĞA SAHİBİZ”

 

Kocaeli Türkiye’nin büyük yürüyüşüne çok önemli bir zenginlik ve derinlik sunan, her açıdan bu büyük yürüyüşe çok önemli katkılar sunan bir büyükşehrimizdir.  Türkiye’nin ekonomik büyümesinin, sosyal ve toplumsal gelişmesinin buna ilişkin temel değerlendirme ve verilerin hemen hepsinde Kocaeli; ilk sıralarda yer alan ve gelecek açısından baktığınızda sürdürülebilir ve rekabet edilebilir kent ölçeğinde Türkiye’nin en iddialı kentlerinin başında geliyor. İmalat sanayinden rekabetçiliğe, yeni dönemde orta ve ileri teknoloji kullanan ürün yetiştirilmesi segmentinden bilimsel gelişmelerle sanayinin ilişkisine ve hizmetler sektöründen lojistiğe kadar Kocaeli; tüm bu alanlarda belirleyici ve net olarak Türkiye’ye değer yaratıcı bir büyükşehirdir. Bizim hedefimiz; bunu daha öteye çıkartmak, daha fazlasını ve daha ötesini elde etmektir. Türkiye bir büyük değişimi ve geleceğe dönük bir büyük hedefi önüne aldı. 2023 yılında inşallah ülkemizin dünyanın ilk 10 ekonomisi ve ülkesi olması hedefine dönük bir kararlılığa sahibiz. Bu hedefi gerçekleştirmek adına ortak bir heyecanı, ortak bir çaba ve çalışmayı bugün sergilemekteyiz. Türkiye; gücüyle ve güveniyle ama en önemlisi birlik ve beraberliğiyle  gerideki dönemlerde sağladığı büyük dönüşüm ve başarıları şimdi taçlandırarak, bu hedefine doğru emin ve kararlı adımlarla yol almıştır.

 

Bugün bizler sadece üretimin değil, üretimin teknolojik olarak yüksek teknolojili ürün damına dönüşmesinin de modern kentiyiz. Bugün ilimiz sınırları içerisinde özellikle 2 üniversite, üçü aşkın Teknopark, Türkiye Bilimsel TeknikAraştırma Kurumu (TÜBİTAK) yerleşkesi, burada bulunan en ileri düzeydeki laboratuvar ve araştırma imkanları, buna bağlı olarak alt yapı ve bilimsel destekle sanayinin dönüşüm sürecinin Türkiye’de en önemli taşıyıcısı  kent konumu ve önümüzdeki yılın ilk diliminde yaşamın başlayacağı Bilişim Vadisi Türkiye’nin bu dönüşümün taşıyıcısı ve dinamo kentinin Kocaeli olduğunu gösteriyor. Bir bütün olarak Kocaeli’ye bakarken her bir ilçemize de ayrı ayrı ve özenle bakıyoruz. Bu ilçelerimizin gelişmesini, kalkınmasını her boyutuyla daha iyi ve güzel bir geleceğe taşınmasını şüphesiz arzuluyoruz.

 

“DARICA ÇOK GÜZEL VE ÖZEL BİR İLÇEMİZ”

 

Darıca çok güzel ve özel ilçelerimizden birisidir. Geçmişinden gelen, tarihinden sahip olduğu bu zenginlik ve güzellikleriyle bugüne kadar uzanan, ilçe kimliği olduktan sonrada çok hızlı bir gelişme sergileyen ve bugün ilk toplantıyıda yapmaktan büyük mutluluk duyduğum bir ilçemizdir. En önemlisi ve sahip olduğumuz en büyük zenginliğimiz birlik ve beraberliğimizdir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Milletçe bir güzel geleceğe birlik ve beraberlik içerisinde hem ulaşmayı, hem de her gelecek günümüzü daha gelişmiş bir ülke, kent ve ilçe olarak karşılamayı nasip etsin. Toplantın hayırlı olmasını dileyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara Darıca’ya yapılan hizmet ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

 

Sayın Valimizin konuşmalarının ardından Darıca Kaymakamı Ömer Karaman veDarıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca  ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ve projeler ile ilgili sunumlarından sonra Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcıların istek ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması hususunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑