160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Eğitim

Dilovası'na İstanbul'dan Müdür

Dilovası Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne İstanbul’da uzun yıllar idarecilik yapan başarılı ve tecrübeli isim Musa Kurt Atandı.

31 Temmuz 2019 Saat: 15:10
Dilovasına İstanbuldan Müdür
Dilovası'na İstanbul'dan Müdür

Güçlü eğitim kadrosunu 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hemen öncesinde daha da kuvvetlendirmek isteyen Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi bu amaçla önemli bir adım attı. İstanbul’da uzun yıllar İdarecilik ve Müdürlük görevlerinde bulunan Musa Kurt, Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni müdürü oldu. Geçtiğimiz ay Müdür Vekili olarak görev yapan Özgür Şafak Kaya'dan boşalan koltuğa Musa Kurt atandı.

Bu hafta göreve başlayan Musa Kurt mesajında, "2013 Yılında Müstakil müdürlük olarak kurulup, 2014 yılında Müstakil Bir Okul Olup Hakkari-Şemdinli'de şehit olan Jandarma Komando Onbaşı İlimdar ATASOY'un adı verilmek suretiyle "Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi" olarak Şu Anki Adını Alan Böyle güzel Bir Okulda, Değerli Milletimizin Kıymetli Evlatlarına Hizmet Edecek Olmanın Büyük Bir Onur Olduğunu Ve Büyük Bir Sorumluluk Gerektirdiğini Öncelikle Belirtmek İsterim. "Hayal Gücünün Görebildikleri Asla Yok Edilemez" Diyerek Önce Hayal Ettiğimiz Herşeyi Somut Hedefler Haline Getirip, Köklü Geçmişten Güçlü Geleceğe Anlayışıyla, Kısa Orta Ve Uzun Vadeli Hedeflerimizi Belirleyeceğiz. Hedeflerimize Ulaşabilmek İçin Var Gücümüzle, Ekip Ruhuyla, Kimseyi Ötekileştirmeden, Tüm Meslektaşlarımızın Sürecin İçinde Olacağı; Etkin, Dinamik, Heyecanlı, Motive Olmuş Ve Kararlı Bir Duruşla Bir Takım Halinde Çalışacağız" dedi.

Musa Kurt Kimdir?

1980 tarihinde İzmit'te doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini İzmit'te tamamladı. 1996 yılında İzmit İmam Hatip Lisesinden dereceyle mezun oldu. 1997 yılında girdiği Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2002 yılında yine derece yaparak mezun oldu. Daha sonra 2015 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

2007 yılında Konya'nın Ilgın İlçesi Yukarıçiğil Şehit Asker Seyit Ali Gür İlköğretim okulunda sözleşmeli Din Kültürü öğretmeni olarak atandığı ilk görevinden, 20 şubat 2007 tarihinde Kırklareli Babaeski Meslek Lisesine kadrolu olarak atandı. 2011 yılında ise Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine il dışı tayinle atandı.

2011-2013 yılları arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler biriminde görev yaptı. 2014 yılında yeni açılan Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesine Kurucu Müdür yardımcısı olarak atandı ve birçok başarılı çalışmalar yürüttü. Ardından 15 Eylül 2017 tarihli 2017 yılı Yönetici Görevlendirmeleri kapsamında İlk tercihi olan İstanbul Tuzla Halil Türkkan Kız AİHL'ye Okul Müdürü olarak atandı.Daha sonra 12 Temmuz 2018 tarihinde İsteğe bağlı il dışı tayinle Derince Yenikent Anadolu lisesine din kültürü öğretmeni olarak atandı. Akabinde 26 Eylül 2018 tarihinde çenesuyu Ortaokuluna müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. 22 Temmuz 2019 tarihinde Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü olarak görevlendirildi.

Başarılı Çalışmaları nedeniyle Kaymakam ve Valiler tarafından 11 başarı belgesi , 3 üstün başarı 2 ödül belgesi ile ödüllendirilmiştir. Birçok seminer ve kursta eğitim almıştır. Hizmet içi eğitim faaliyetlerinde eğitici olarak eğitim vermiştir. Musa Kurt İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve İki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑