160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Gündem

Doğan, Deprem Müzesinin Açılışına Davet Etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ankara temasları sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ı da ziyaret etti.

10 Ağustos 2017 Saat: 18:50
Doğan, Deprem Müzesinin Açılışına Davet Etti
Doğan, Deprem Müzesinin Açılışına Davet Etti

Doğan, ziyaretlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ı deprem müzesinin açılışına davet etti.

Çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunulan ziyaretlerde kendi alanında Türkiye’de ilk ve Dünya’da da sayılı projeler arasında bulunan Deprem Müzesi, Dijital Gösterim ve Eğitim Merkezi’nin açılışına  Özhaseki ve Kaarslan’ı davet eden Başkan Doğan “ Belediyemizin vizyon projelerinden olan Deprem Müzesi’ni 1999 depreminin 18.  yıl dönümünde açmayı planlıyoruz. Projeyi, vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirmek ve yeni nesillere deprem gerçeğini öğretmek amacıyla yapıyoruz Cephanelik bölgesinde yaklaşık 4 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa ettiğimiz merkezin temelini geçtiğimiz Mart ayında atmıştık. Proje, kendi alanında Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. 

DEPREMİ UNUTMAMAK İÇİN

17 Ağustos 1999'da yakın tarihimizin en büyük doğal afetini yaşadık. 17 Ağustos Depremi'ni unutmamak, unutturmamak ve İzmit başta olmak üzere ülkemizin bu konuda bilinçlenmesine katkıda bulunmak, yeni nesillerin depreme bilgi ışığında hazır olmasını sağlamak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz. Çevresi ve yakınındaki binalar ile uyum içinde olacak olan proje, teknolojik olanakları ve sanatsal kompozisyonlarıyla dikkat çekecek” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DE GÖRÜŞÜLDÜ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyareti sırasında Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü de konuştuklarını belirterek “   kentsel dönüşüm projesi şu anda bakanlığımızın onayında. Gerekli prosedürlerin 17 Ağustos tarihinden önce  tamamlanması halinde Deprem Müzemizi açtığımız gün  Cedit’teki projemizin de başlangıcını  yapmak istediğimizi  sayın Bakanımıza ilettik.  İnşallah 17 Ağustos tarihinde bir taraftan şehrimizi Türkiye’nin en donanımlı Deprem Müzesi, Dijital Gösterim ve Eğitim Merkezine kavuşturturken, diğer taraftan da şehrin cehresini değiştirecek herkesin heyecanla beklediği kentsel dönüşümün startını vereceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑