160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

“ Gençlik, çürümüş toplum yaratma heveslerini kursaklarında bırakacak “

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ve yönetimi yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala seçim startını Darıca’da verdi.

14 Eylül 2018 Saat: 00:32
“ Gençlik, çürümüş toplum yaratma heveslerini kursaklarında bırakacak “
“ Gençlik, çürümüş toplum yaratma heveslerini kursaklarında bırakacak “

Andız “ Gençlik, çürümüş toplum yaratma heveslerini kursaklarında bırakacak “

 

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ve yönetimi yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala seçim startını Darıca’da verdi.

Deniz Karamert- CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ve yönetimi yerel seçimlere kısa bir süre kala seçim startını Darıca’da verdi. 12 ilçe örgütünü gezerek gençlik kolları olarak yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunacak olan Andız ilk olarak Darıca Gençlik Kolları İlçe Başkanı Aydın Işık ve yönetimi ile bir araya geldi. Seçim startını Darıca’da verdiklerini dile getiren Andız, gençlik kolları olarak çalışmalara başlayıp sahada olacaklarını söyledi. Toplantıya CHP MYK üyesi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan da katıldı.

SEÇİM STARTI DARICA’DA VERİLDİ

Darıca Gençlik Kolları İlçe Örgütü ile toplantı yapan yapılacak olan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, ayrıca bir süredir gündemde olan Milli Eğitim Bakanlığının, okulların açılması ve kapanmasına ilişkin esasların düzenlendiği yönetmelikte yapılan değişikliklerle Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezlerinde karma eğitim yapılması şartını kaldırmasına yönelik Darıca İlçe binasında bir açıklama yaptı.

ANDIZ, “İŞBİRLİKÇİ GERİCİ ZİHNİYET “

AKP, siyasal iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşısorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçı bir gençlik kültürü̈ olarak kurguladı diyerek sözlerine başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “KöyEnstitüleri’ni kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğingençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dündenbugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir “ dedi.

ANDIZ, “İNSANLIĞI İLERİ MEVZİLERE TAŞIMA İRADESİNE KARŞI SET KONULDU “

AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararakgerçekleştirmekistemiştir diyen Andız, “ Mevcut tüketimkültürü̈ ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıylasavaşarakkazandığı aydınlanmacı bütündeğer ve birikimler gençliğeyabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve Devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugünaçıkaçık kendini Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması noktasına taşıdı” diye konuştu.

ANDIZ, “O DUVARIN AHRCI SAĞLAM “

Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılangençliğe son darbenin, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış̧ son mevzilerine saldırılarak ulaşılmayaçalışıldığını dile getiren Andız, “ 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı!Bilimsel ve Laik eğitiminkarşısınakümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlamolduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır “ dedi.

ANDIZ, “KARANLIĞINIZIN ÜZERİNE DOĞAN AYDINLIĞA KIZLI ERKEKLİ YÜRÜYECEĞİZ”

HasanoğlanKöyEnstitüsü’ndençıkıp Anadolu’nun yoksul köyçocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşeöğretmenlerinsoluğu bu kavgadadır diyen Andız, “Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitimmücadelesiuğruna; sağ̆ kolunu omuzundan keserek, yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerinefırlattığı bu mücadele de, bizim geri duracağımızı düşünenler çokbüyük bir yanılgı içerisindedir.Karanlığınızınüzerinedoğanaydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz.Memleketin tüm Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencilerigörevbasına “ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑