160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR

Eğitim

GÖLAŞ personeline yangın eğitimi verildi

Gölcük Belediyesi GÖLAŞ bağlısı birimlerinde görev yapan personellere iş güvenliği eğitimleri kapsamında yangın eğitimi verildi.

19 Aralık 2018 Saat: 16:36
GÖLAŞ personeline yangın eğitimi verildi
GÖLAŞ personeline yangın eğitimi verildi

GÖLAŞ personeline yangın eğitimi verildi

 

Gölcük Belediyesi GÖLAŞ bağlısı birimlerinde görev yapan personellere iş güvenliği eğitimleri kapsamında yangın eğitimi verildi. Temizlik işleri müdürü Serkan Aksöz ile temizlkci personelle, Yalı evleri, Ilıca, Eriklitepe ve diğer birimlerden katılan personele, Gölcük Belediyesi GÖLAŞ iş güvenliği uzmanı Levent Dobra' nın çeşitli iş güvenliği eğitiminin yanında, yangın eğitimi kısmında, hem GÖLAŞ yönetim kurulu üyesi hemde emekli bir asb.olarak geçmişte on yıl yangın merkez amirliği görevi yapmış olan İlhan Akbulut tarafından, nazari ve fiili yangın eğitimi verildi. " Yangının önlenmesi, yangın anında ve sonrası yapılması gerekenler ve yangına müdahale şekilleri konusunda genel bilgi verilen personel, son olarak fiili eğitim kısmında, Yunus Emre Kültür Merkezi arka bahçesindeki açık alanda, güvenlik tedbirleri alınarak fiili yangın eğitimi verildi.

Bir personele ısıya dayanıklı nomex yangın elbisesi, yangın çizmesi ve yangın migferle kontrollü şekilde tava içinde yakılan aleve kuru kimyevi tozdan oluşan yangın tüpleriyle müdahale edilerek personelin aleve ve yangına hassasiyet kazanılması sağlandı.

 

Eğitim esnasında sürekli bilgi vererek bay ve bayan personelin fiili yangın söndürme tatbikatına katılması personelce çok önemsendiği gözlendi.

 

Eğitim sonrası soğutma çalışmaları ardından İş güvenliği eğitimlerinin çok katkı sağladığı ve bir çok bilgi kazandıklarını belirten personel. " Bu tür eğitimlerin hem iş yerlerimizde, hem de günlük yaşamızda önemli katkı sağayacağını düşünüyoruz" dedi.

 

Haber : İlhan Akbulut

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑