UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

GÖLCÜK BÜYÜK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYOR

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ’in belediyecilikteki bilgi birikim ve tecrübeleriyle Gölcük, her alanda gelişen ve büyüyen, dikkatleri üzerinde toplayan bir şehir haline geldi.

26 Temmuz 2018 Saat: 11:39
GÖLCÜK BÜYÜK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYOR
GÖLCÜK BÜYÜK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYOR

TERMAL ŞEHİR

Yazlık bölgesinde bulunan tarihi Ilıca, yapılan tesis ile vatandaşların ve tüm bölgenin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tarihi 2.’nci yüzyıla dayanan Ilıca, birçok derde deva suyu ile insanlarımızın uğrak yeri haline geldi. Bünyesinde, bay bayan termal havuzlar, Türk hamamı, sauna ve buhar odası ve dinlenme mekanlarını barındıran tesisler her gün halkımıza hizmet sunuyor.

3 BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Başkan ELLİBEŞ kentsel dönüşüme de büyük önem veriyor. Bu amaçla Gölcük’te 3 bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları başladı ve devam ediyor. Artık şehrin içerisinde kalmış bulunan Gölcük sanayii, Hisareyn bölgesinde yeni yerinde yapılmaya başlandı ve sona yaklaşılıyor. Modern ve son teknoloji ile yapılmakta olan sanayii sitesi Gölcük’ün ve bölgenin en işlevsel sanayii sitesi olacak.

Yine depremden sonra afete maruz bölge ilan edilmiş Denizevler, Sivritepe mevkiinde yapımına başlanan konutlar ile sağlıklı, modern bir dönüşüme kavuşmuş olacak.

Gölcük’ün merkezinde yapılacak kentsel dönüşümünde çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor Kocaeli’nin en kapsamlı kentsel dönüşümünü başlattıklarını söyleyen ELLİBEŞ, Gölcük ilçemiz her yönüyle örnek gösterilecek bir konuma geliyor. Bu amaçla şehrimizin yapısal yenilenmesini de hızla gerçekleştiriyoruz, dedi.

ERİKLİTEPE TABİAT PARKI

Gölcük merkeze 17 km. mesafede Beylik Köyüne sınır olan 600 dönümlük Erikli Düzü Yaylası’nda tabiat parkı yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Bünyesinde bungalov tipi evler, yürüyüş parkurları, çadır kamp alanları, macera parkı, yemek yeme, çay içme mekanları gibi fonksiyonları barındıracak tabiat parkı, bölgemizin ve bölge dışından gelecek doğa severlerin uğrak yerlerinden biri oluyor.

DEĞİRMENDERE YALI MAHALLESİ RESTORASYONU

Değirmendere Yalı Mahallesinde bulunan 12 adet tescilli bina ve 1 adet tescilli caminin bulunduğu Yalı Mahallesi restorasyonu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Gölcük Belediyesi’nin tarih koridoru projesi kapsamında başlattığı restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla Değirmendere Yalı Mahallesi tekrar hayat buldu. Butik otel, otantik bahçeler, restoran ,çay bahçesi, sergi salonları ve sanat eserlerinin sergileneceği mekanlar olarak işlevlendirilecek tarihi evler, 

geçmişten günümüze bir köprü vazifesi görüyor . Gölcük’ün turizmine de büyük bir katkı sağlıyor.

HER MAHALLEYE BÖLGE PARKLARI KURULUYOR

Her mahalleye eğlence ve yeşil alan fikriyle yola çıkan Gölcük Belediyesi her mahalleye bölge parkı yapıyor. İlçenin dört bir yanına yapılan bölge parkları ile modern şehirleşmenin paralelinde yeni yeşil alanlar ve yaşam alanları kazandırmaya devam eden Gölcük Belediyesi, yeni park projeleri için çalışmalarını sürdürüyor. İçerisinde diğer tüm semt parklarında olduğu gibi yürüyüş yolları, pergoleler, oturma grupları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları bulunan yeni semt parklarının çalışmaları bitirilerek çocukların güzel vakit geçireceği alan haline getiriliyor

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑