UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Kültür

GÖLCÜK’TE ULUSLARARASI BİR FESTİVAL DAHA

Gölcük Belediyesi tarafından Uluslararası Halk Dansları Festivali 4 Temmuz Çarşamba günü Saat 20:30’da Anıtpark’ta yapılaca

2 Temmuz 2018 Saat: 02:27
GÖLCÜK’TE ULUSLARARASI BİR FESTİVAL DAHA
GÖLCÜK’TE ULUSLARARASI BİR FESTİVAL DAHA

10 yabancı ülkenin katılacağı festival öncesinde bir açıklama yapan Başkan Mehmet Ellibeş, “Dans sanatı ile Gölcük’ten Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajları verip, halkımızın da böyle bir festivali yaşamasını sağlayacağız. Ben buradan tüm Gölcüklüleri Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne davet ediyorum” dedi.

10 ÜLKE KATILACAK

Gölcük Uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gölcük Belediyesi tarafından Uluslararası Halk Dansları Festivali 4 Temmuz Çarşamba günü Saat 20:30’da Anıtpark’ta yapılacak. Bu önemli festivale Arjantin, Kolombiya, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ, Makedonya, Kuzey Osetya, Rusya, Sırbistan ve ülkemizden halk dansları ekipleri katılacak. İlçemizde büyük bir hareketliği yaşatacağı düşünülen bu uluslararası festivalle, hem kültürler kaynaşmış olacak, hem de Dünya’ya dans sanatı ile barış ve kardeşlik mesajları verilecek.

“DÜNYA’YA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJLARI VERECEĞİZ”

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçemizin dört bir yanında şenlikler ve festivaller belediyemizin aracılığı ile yapılmaya başlandı. 25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumumuz Değirmendere’de başladı. Şimdi de bu festivallerin en önemlisi olacağını düşündüğümüz “Uluslararası Halk Dansları Festivali”ni Anıtpark’ta gerçekleştireceğiz. Uluslararası bu festivale ülkemiz dışında, 10 yabancı ülke katılacak. Bu gerçekten önemsediğimiz bir etkinlik olacak. Dans sanatı ile Gölcük’ten Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajları verip, halkımızın da böyle bir festivali yaşamasını sağlayacağız. Ben buradan tüm Gölcüklüleri Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne davet ediyor, büyük bir coşkunun yaşanacağını düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑