160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Gözü hiçbir şey görmeyen bir muhalefet var

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı tarafından Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla Antikkapı Restoranda iftar programı gerçekleştirildi.

26 Mayıs 2019 Saat: 00:19
Gözü hiçbir şey görmeyen bir muhalefet var
Gözü hiçbir şey görmeyen bir muhalefet var

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı tarafından Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla Antikkapı Restoranda iftar programı gerçekleştirildi. İl Başkanı Mehmet Aras’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Yücel Mollaismailoğlu, Zafer Emanetoğlu, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Necati Aslan, Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Bursa İl Başkanı Naim Öztürk, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. 

Sizlere bir müjde vermek istiyorum

İftar öncesi programın açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras “  Tam 40 yıldır önümüze çıkan tüm engellere rağmen milli görüş bayrağını yere düşürmeyen kardeşlerimiz ve Erbakan hocamızın varisleri ilimize hoş geldiniz. Sizlere bir müjde vermek istiyorum. Yıllardır siyasetin içinde olan bir insan olarak şunu söylüyorum ilk seçimde mecliste olacağız. Daha sonra genel başkanımızın vereceği iftarda yine hep birlikte olacağız. Bayramın 1’inci gününde hepinizi il binamızın önünde bir araya gelmeye davet ediyorum. Orada öyle bir kalabalık olacağız ki 5 aylık bir partinin ne kadar güçlü olduğunu hep birlikte göstereceğiz” dedi.  

Heyecanımız her zaman en yüksekte olmuştur

Aras’ın ardından konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu “ Muhterem genel başkanımız bizlere bir hedefi göstermektedir. Yürü dediğinde yürümeli, koş dediği zaman koşmalıyız. Genel başkanımız üzerine düşen sorumluluğu çok şükür yerine getirmektedir. Asıl görev genel başkanımızla yol yürüyen bizlerin üzerindedir. Geride kalan 5 aylık süreç içinde gerçekten çok büyük bir yol aldık. Kocaeli Teşkilatı üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Heyecanımız her zaman en yüksekte olmuştur ve olmaya devam edecektir” dedi. 

Orada ikinci 40 yıl dönemini başlattığımızı ifade ettik

İftar programı sonrası konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan “ Yüce Allah bizlere Kocaeli Teşkilatlarımızla birlikte en büyük zaferlere ulaşmayı nasip etsin. Değerli İl Başkanımız Mehmet Aras beye ilerleyen yaşına rağmen son nefesine kadar bu davaya çıkması nedeniyle teşekkür ediyoruz.  Bizlere İslam’ı doğru olarak tanıtan, İslam’ın cihat dini olduğunu yine hatırlatan büyük dava adamı Erbakan hocamıza rahmet diliyoruz. Dün akşam Erbakan hocamızın binası olan yerel merkez binamızın önünde bir iftar yaptık. Orada ikinci 40 yıl dönemini başlattığımızı ifade ettik” dedi. 

Gözü hiçbir şey görmeyen bir muhalefet var

Sözlerine devam eden Erbakan “Adil bir dünya için Yeniden Refah Partisini çok kurduk. Milletimiz muhalefetten ve mevcut iktidardan çok çekti. Milletimiz bir çıkış yolu arıyordu. Bu yüzde 23 Kasımda abdestimizi aldık ve bu kutlu kervanı yola çıkardık. Bütün derdi bu iktidar gitsin olan, gözü hiçbir şey görmeyen bir muhalefet var. Kendisi kazanmak için değil karşıdakini kaybettirmek için çalışan bir muhalefet var. Sadece eleştiren, çözüm üretmeyeni kin siyaseti yapan bir muhalefet var. İktidarın yaptığı bir camii ve üniversiteyi bile eleştiren bir muhalefetle karşı karşıyayız” dedi. 

Asgari ücret hale açlık sınırının altında

Yıllardır Erbakan hocamızın kapısının önünden geçmeyen gazeteciler onları iltifat yağmuruna tutuyorlar bu yüzden fanilaları görülüyor. Bu AK Parti gitsin derken, Yeniden Refah iktidara gelirse Siyonizm’in ortadan kalkacağını biliyorlar.   Gerekirse tırnaklarımızla söküp iktidara geleceğiz. Bugün başörtüsü ve inanç özgürlüğünün hale yasal bir zemini yok. Üniversitelerde kızlarımız başörtüsü ile üniversiteye girebiliyor ama o başörtülü kızımız kampüste ramazan gününde sigara içiyor. Asgari ücret hale açlık sınırının altında. Emeklimiz bir çeyrek altın bile alamıyor. Bizim genel müdürümüzün maaşı Amerika da bir otobüs şoförünün maaşı ile aynı” dedi. 

 

 

Bu dönemde para babaları kazandı Bizim amacımız başörtüsü özgür bırakmak kadar, gelir dağılımı eşitliğidir. Bu dönemde para babaları kazandı. Bugün Dünya’nın en zengin 26 insanın serveti, 3,5 milyar insanın serveti ile aynı. Türkiye’nin durumu da aynı. Böyle adaletli paylaşmak mı olur? Paylaşımda adaleti sağlamadıkça, bunun hesabını veremezsiniz. Hastanelerde kuyruklar kalktı ama tanzim satış kuyrukları oluştu. 50 kuruşun hesabını yapan vatandaşlar kuyrukta kaldı. 2023’de yeni hedeflere götürüyoruz dediğiniz Türkiye’de 3 milyon insan elektrik faturasını ödeyemediği için karanlıkta kaldı. Koca koca binalar yaptık fakat, en düşük asgari ücret, en küçük ekmek bile bizde. Paramız pul oldu” dedi. 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑