çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

“300 bin imzayla adayımızı çıkaracağız”

SP Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, Seçmek de seçilmek de bir haktır. Bu hakkın kullanılması için noter tasdiki ve ücret isterseniz bu haksızlık olur” dedi

11 Ocak 2018 Saat: 14:40
“300 bin imzayla adayımızı çıkaracağız”
“300 bin imzayla adayımızı çıkaracağız”

“300 bin imzayla adayımızı çıkaracağız”

SP Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, Seçmek de seçilmek de bir haktır. Bu hakkın kullanılması için noter tasdiki ve ücret isterseniz bu haksızlık olur” dedi

Çalık basın toplantısına, “10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” sözleriyle başladı. Çelik açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere Başkanlık seçimleri için getirilen noter şartını eleştirmiş ve gereksiz bir masraf olduğunu ifade etmiştik. Hemen akabinde Sn. Cumhurbaşkanı camiamıza hitaben ‘Böyle bir gücünüz yoksa çıkmayın’ dedi. Şunu çok net bir şekilde ifade etmeliyim ki; bizim burada dillendirdiğimiz husus yapılan bir yanlışa müdahale kabilindendir”

“300 BİN İMZA İLE ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ”

“Seçmek de seçilmek de bir haktır. Bu hakkın kullanılması için noter tasdiki ve ücret isterseniz bu haksızlık olur” diye Çelik, “ Bir kişi oy vermeye gittiği zaman para ödemediği gibi, aday olmasını istediği kişiyi belirlerken de para ödememeli. Çünkü bu bir haktır. Bunun için ücret alınamaz. Öyle görülüyor ki bizim bu doğruları ifademiz; birilerinde güçsüz gibi yanlış bir algı meydana getirmiştir. Hiç boşuna yorulmasınlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerse söylesinler Milli Görüş önümüzdeki başkanlık seçimlerinde birleştiriciadayınıbelirleyecek ve güçlü bir şekilde seçimlere girecektir. Onlar aday gösterebilmek için 100 Bin imzayı yeterli görüyorlar lakin biz adayımızı 300 bin imza ile seçmenin karşısına çıkaracak ve tek alternatifin Milli Görüş olduğunu haykıracağız. Noter masrafı ile de bizim gözümüzü korkutamazlar. Davası uğrunda varını-yoğunu feda etmeye hazır olan Milli Görüş teşkilatlarını bu gibi şeylerle durdurabileceğini zannedenler büyük bir yanılgı içerisindeler. Korkunun ecele faydası yok. Bu düzen değişecek yerine adil bir düzen kurulacaktır” diye konuştu.

“VATANDAŞIN İMZASI HER YERDE GEÇERLİDİR”

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, “Millet olarak önümüzdeki seçimlerde, aday olmasını istediğimiz insanları para ödeyerek belirleyeceğiz. Hükümet noter tasdikli imza isteyerek oylarımızı ipotek altına almaktadır. Kimse Oyunu para ile kullanmak zorunsa bırakılamaz. Sormak istiyoruz “Notersiz imza neden makbul değil?” Nikah kıyılırken attığımız imzalar geçerli, senetlereattığımız imzalar geçerli Başkan adayı belirlerken attığımız imzalar niçin geçersiz. Vatandaşına bu hükümet niçin güvenemiyor, notere yönlendiriyor.

Vatandaşın imzası, imzadır. Her yerde geçerlidir.  Millet olarak yapılan bu haksızlığa “Dur” demeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı imzasına sahip çıkmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“NOTERLİ İMZA DEĞİL; E- DEVLETLİ İMZA İSTİYORUZ”

Çelik açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Dünya seçimlere internet üzerinden gidiyor, bizimkiler eski Türkiye’ye ait uygulamalarla tarihe geçmek istiyorlar.Eleştirdikleri CHP gibi davranıyorlar.  Devlet vatandaşın işini zorlaştırmakla değil; kolaylaştırmakla yükümlüdür. Halkımızın imzasına sahip çıkıyor ve diyoruz ki; milletin Başkanlığa aday göstereceği kişiler noter tasdikli imza yerine, turiye.gov internet adresinden yani e-devlet üzerinden belirlensin. Eğer hükümet bu yanlış uygulamada ısrar ederse; ekmek kuyruklarıyla hafızalara kazınan CHP gibi, noter kuyruklarıyla hatırlanacak.Birkaç gün içerisinde gündeme gelen bizimde uzun zamandır takip ettiğimiz bir Real arazisi meselesi var, dün de Ak Parti Kocaeli Milletvekili bile buna isyan etti. Yıllardır Real önündeki yan yolda okul ve mesai saatlerinde trafiği çözememişken o araziye AVM ve Rezidans imarı vermek insanların aklıyla alay etmektir. Daha trafiğini çözemediğiniz yola AVM izni vermek İzmitli ile dalga geçmektir. Tepkilerin sert gelmesi ile imar durumu görüşmesini bir ay ertelediklerini söylediler. Aynı Gebze Hünkar Çayırında yaptıkları gibi oyalama taktiklerine başladılar. Biz bunu takip edeceğiz ve sizin bu kente ihanet etmenize izin vermeyeceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kudüs’e Mektup yazdıracağına halkın dertleri ile dertlensin. Kudüs’e yazacağınız mektuplar Kudüs’ü kurtarmaz. Böyle bir çalışma belediyenin değil Milli Eğitimin yada bir STK’nın yapacağı bir iştir. Haldız’a yapacağınız kıyağı Cedit, Çukurbağ, Veliahmet, Hacı Hızır, Erenler, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe Mahallelerine yapın. Millet size dua etsin”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑