çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Röportaj

Ayaz, "Tayyip Erdoğan bu ülke için şanstır"

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, "Reisimiz gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Hem partimiz hem de ülke için bir şanstır" dedi

12 Ekim 2017 Saat: 00:50
Ayaz, Tayyip Erdoğan bu ülke için şanstır
Ayaz, "Tayyip Erdoğan bu ülke için şanstır"

Hasan Ayaz, "Tayyip Erdoğan bu ülke için şanstır"

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, "Reisimiz gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Hem partimiz hem de ülke için bir şanstır" dedi

Kocaeli Haber Dünyası olarak göreve yeni seçilen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ile kent, ülke ve dünya gündemine dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşiyi keyifle okuyacaksınız.

Sizce siyaset nedir, nasıl olmalı, siyasetten beklentileriniz nedir?

Siyaset halka ve Hak'ka  karşı hizmettir. Tabi mutad söz vardır; Halka hizmet Hak'ka hizmettir. Bizim bakış açımızda da bunlar sloganvari bir söylem değil gerçekten de halka hizmeti  Hak'ka hizmet olarak görenlerdeniz.. Bize göre siyaset, vatandaşın dertleriyle, problemleriyle ilgilenme sanatıdır, idare sanatıdır. Çözüm üretme sanatıdır. Bu ve benzerlerini yerine getirmek için gönüllü olarak vermek maksatlı değil almak maksatlı yapılan bir çalışmadır.

İktidar partisinin bir ilçe başkanı oldunuz. Bu nasıl bir duygu?

Biz malum sizinle il yönetim kurulu üyeliği de yaptık. Bir şey söylemeye gerek yok. İktidar partisinin yıllarca başkan yardımcılığını yapmış, Büyükşehir ve İzmit Belediye Meclis üyeliği yapmış bir kişi olarak iktidar partisinin ilçe başkanı olmak bize büyük sorumluluk yükleyen, daha fazla çalışmamızı gerektiren, Allah'ın bizi kimseye mahcup etmemesi için gece, gündüz bu alanda çalışmamız gerektiğine inandığımız  bir yapıdır. Biz bunun sorumluluğunun farkındayız.

Başınızı yastığa koyduğunuzda vicdan muhasebesi yaptığınız oluyor mu?

Ölmeden önce ölünüz diye bir söz vardır. Hadis-i şeriftir. Ölmeden önce ölmek demek, ölümü düşünüp ona göre hareket etmek demektir. Hamd olsun vicdanımızı rahatsız edecek, kendimizi sıkıntıya sokacak bir durumla bu zamana kadar hiç karşılaşmamaya çalıştık. Azıcık vicdanımızı sızlatan bir olay varsa onun yanında olmadık. Hep vicdanımızı rahatlatacak ve Allah indinde kul olarak sorumluluğu karşısında bizi zora sokmayacak olan şeylerin peşinde koştuk. Vatandaşlarımla bir araya gelince, İzmitlilerce bir araya gelince, akşamları çok rahat mışıl mışıl uyuyorum.

Örnek aldığınız siyasi bir lider ve beğenmediğiniz siyasetçi var mı?

Bizim örnek aldığımız başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizim en büyük rol modelimizdir. Yerelde de bir Fikri Işık, vatandaşla ilişkiler konusunda İbrahim Karaosmanoğlu, hizmet üretme noktasında Nevzat Doğan. Bunlar bizim rol modellerimizdir. Bu noktada kendilerini takdir etiğimiz çok davranışları vardır. Bir çoğu ile birlikte siyaset yaptığımız için bize çok faydaları olmuştur.

Yerel seçimlerin öne alınacağı konusunda kamuoyunda bir düşünce var. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?  İzmit'te belediyeleri bir kez daha alırız diyebiliyor musunuz?

Siyasette çok rahat konuşmak, çok fazla hayalcilik olur. Ama aman efendim, çok panik yapmak da hataya vesile olur. Biz zaten mevcut yönetim olarak AK Parti'nin kalesi olarak devam ediyoruz Kocaeli'de. Tabi bize düşen bundan sonra bunu kaybetmemek. Bu bakanımla, milletvekillerimle, büyükşehir başkanımla, il başkanımla, şu andaki mevcut belediye başkanlarımla, tüm teşkilatlarımızla birlikte ele alınacak bir konu. Bizim böyle bir gücümüz var, güzel hizmetlerimiz var. Biz hizmetlerimizi anlatamıyoruz. Orada bir sıkıntı varsa bunu anlatmak önemli bir konu. Teşkilatlardaki arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz, onların dertleriyle hem hal olacağız. Bizim liderimizin felsefesi zaten bu. Bize söylediği halka inin. Yaşlıyla garip gurabayla ilgilenin. Onların dertlerini dinleyin.

Tayyip Erdoğan'ın metal yorgunluğu söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Metal yorgunluğu terimi genel başkanımızın belki son aylardaki güzel söylemi. Bunu şöyle algılamak lazım. Aslında insanlar yıllarca biteviye siyaset yaptıkları zaman, aynı alanlarda bazı şeyleri yaptıkları zaman bazı şeylerde daha göremez hale geliyor. Daha duyamaz hale geliyor. Daha anlayamaz hale gelebiliyor. İşte bu da maalesef belki de metal yorgunluğu. Buna siyaset körlüğü de diyebiliriz. Görmemeye başlıyor. Böyle olunca da bir kan değişimi gerekiyor. Kan değişimi de partimizin genel merkezi tarafından yapılıyor. Yoksa mesele budur bence.

Bir siyasetçi olarak İdlib olayını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İdlib hadisesine şöyle bakmak lazım. Suriye meselesi çıktığından beri Suriye'nin de bir Türkiye'si vardı ham olsun. Dört milyon kardeşimiz savaştan, zulümden kaçtılar, Türkiye'ye sığındılar. Sınırlarımızın dışında çok ciddi bir karmaşa var. Ciddi bir problem var. Bu problemi çözmezsek, problemi yeri  geldiğinde gerekeni yapmazsak ki sorunlarımız büyüyordu ve büyümeye devam ediyordu. Hükümet neşteri vurdu. Her gün Kilis bombalanıyordu. Şimdi niye bomba düşmüyor. Sınır ötesi harekatlar yapıldıktan sonra bomba düşmüyor. Kendi insanımızın can güvenliği sağlayamayacak haldeydik. Sınırlarımızı korumamız için, vatandaşımızı  korumamız için böyle bir harekat olmazsa olmazdır. Sınır ötesinde de güvenliği sağlamak için bu harekat TSK tarafından baş komutanımızın emriyle yapılacaksa yapılmalı. Çünkü bizim buradaki güvenliğimiz sınır ötesinde güvenliği sağlamamızla alınır.

Yeni seçim sistemiyle 2019'da hedef nedir?

Siyaset eşittir başarı geldiğinde bir sonuç alınır. Başarı gelmezse sonuç alınamaz. Biz yerelde ve genelde çok güçlü bir iktidarız. Ülkeye vermiş olduğumuz, millete vermiş olduğumuz, ümmete vermiş olduğumuz hizmet olarak bakmak lazım. Bugün Somali konusu açıldığı zaman Türkiye'nin ismi geçiyor. Arakan konusu açıldığı zaman Türkiye'deki insanların vicdanı sızlıyor. Niye oradaki kardeşlerimize yardım edemiyoruz diye. Ama Arakan'ın hemen yakınındaki Malezya'nın, Endonezya'nın derdi değil. Yine bizim ümmetimizin derdi. Öbür taraftan Kudüs meselesinde . Bu noktadan bakıldığında Türkiye'nin dimdik ayakta durması lazım. Türkiye'nin ayakta durması için AK Parti'ye ihtiyaç var. AK Parti'nin birliğine, bütünlüğüne ihtiyacımız olmasından dolayı bizim ayakta kalmamız gerekiyor. O yüzden resmin büyüklüğüne bakalım. Bazı eksiklikler, yanlışlar olabilir. Bizim partimiz olarak, ülkemiz olarak başarılarımızın devamından hiç şüphemiz yok. Bu böyle devam edecektir. Bugün ülkenin Recep Tayyip Erdoğan gibi bir şansı var. Bu şansı yakalayabilecek başka bir lider çıksaydı. Ama çıkmadı.

Meral Akşener faktörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Meral Akşener yıllarca Doğruyol Partisi'nde siyaset yapmış, daha sonra MHP'ye geçmiş, kuruluşunda AK Parti'ye girmek için çalışmaları olmuş, daha sonra MHP'de çalışmaları olmuş. Şimdi bir çalışma içerisindeler. Ben Meral Akşener'le veya etrafındaki davayla ilgili  tam olarak ne yapmak istediğini anlamış değilim. Kamuoyunda da bir bulanıklık var. Kendileri biz ülkücü değiliz diyorlar. Yani nesiniz? Bir kere kendileri partisiyle ilgili şeyleri saklıyorlar gibi bir izlenim var. Yapılan çalışma ülkenin menfaatleri  için mi, yoksa AK Parti'nin altının oyulmasına yönelik bir çalışma mı? Ben bunu sorarım sadece. Tayyip Erdoğan düşmanlığı  ekseninde geliştirilen, arkasında bazı güçlerin de olduğu bir yapılanma olarak görüyorum.

Hasan Ayaz kimdir?

1974 İzmit doğumluyum.İlk öğretimimi Yeniköy İlköğretim okulunda okudum. Orta ve lise öğretimimi İzmit İmam Hatip Lisesi'nde, üniversite eğitimimi de Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde tamamladım. Siyasete Refah Partisi İzmit İlçe Gençlik Kollarında başladım. Daha sonra Fazilet Partisi İl Gençlik Kollarında görev yaptım.Ak Parti'nin kuruluşuyla birlikte ilk önce Nihat Ergün'ün listesinde yedek yönetim kurulu üyeliği daha sonrasında Fikri Işık'ın listesinde asil ve sonrasında Zeki Aygün ve Mahmut Civelek'le çalıştım. 2014 yılında belediye meclis üyesi oldum. Meclis üyeliğinden sonra kısa bir dönem İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.Ayrıldıktan sonra yine meclis üyesi olarak devam ettim. Son kongrede de AK Parti İzmit İlçe Başkanı oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Son olarak vereceğiniz mesajlarınız var mı?

Biz İzmit'i seviyoruz, Kocaeli'yi seviyoruz. Bizim yapmak istediğimiz çalışma, partimizin, genel başkanımızın önderliğinde halkımızın geleceği için yapılan çalışmalara İzmit'te de bir destek vermektir. Onun rahat rahat ülke nezdinde, dünya nezdinde ayakta durabilmesi için bizim tabanda İzmit'te veya bunun gibi yerlerde dimdik durmaya çalışıyoruz. Biz reisimizin her zaman yanındayız.  reisimiz bu ülkenin geleceği için gece gündüz çalışıyor. Reisimize bize gösterdiği ışık altında elimizden geldiği kadar bu yolda hizmet etmeye çalışacağız. Bunun için de gece gündüz demeden partimizin ve şehrimizin menfaatleri noktasında güzel hizmetler vereceğimize canı gönülden inanıyorum.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑