çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

BAŞKAN ÜZÜLMEZ DİLEK’İ ZİYARET ETTİ

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin üzülmez, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ferhat Dilek’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

13 Ocak 2018 Saat: 00:25
BAŞKAN ÜZÜLMEZ DİLEK’İ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÜZÜLMEZ DİLEK’İ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÜZÜLMEZ DİLEK’İ ZİYARET ETTİ

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ “MİLLİ EĞİTİM DERTLENMEMİZ GEREKEN ALANDIR”        

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin üzülmez, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ferhat Dilek’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

 

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci’nin Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi olması sonrasında bu göreve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhat Dilek atandı. Atamanın yapılmasının ardından Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

 

MİLLİ KELİMESİNİ BİR KENARA ATMIŞLAR

Ziyarette Allah mahcup etmesin diyerek hediyesini veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “İnşallah donanımlı, ülkesini, milletini seven nesiller yetişmesine vesile olacaksınız. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onların iyi yetişmeleri çok önemlidir. Gençlerimizin eğitiminde üzerimize düşen ne varsa her zaman yaptık yapmaya devam ediyoruz. Dertlenmemiz gerekiyor. Geleceğimiz için en önemli kurum Milli Eğitim’dir. Bütün kademelerde görev yapanlar çok önemlidir. 15 yıl öncesinden bu zamana kadar baktığımızda adına milli eğitim denilmiş ancak milli kelimesini bir kenara atmışlar böyle bir durum ortaya çıkmış” dedi. 

 

HEPİMİZ İÇİN KAYGI VERİCİDİR

Bunu düzeltmek için büyük çaba ve gayretin yanı sıra sistemsel değişiklikler oldu diyen Başkan Üzülmez “Son 15 yılda Türkiye’de sağlık, turizm, sanayi, ticari alan olmak üzere bir çok alanda gelişmeler oldu. Eğitim alanında bu yaşanmadı gibi bir algı oluşturulmak istenmektedir. Eğitim alanında ki tahribat çok büyüktü. Diğer alanlarda ki tahribat fiziki veya paranın kaynağında kullanılmamasından kaynaklanan tahribattı. Sosyal ve sosyolojik tahribatları düzeltmek kolay olmuyor. Bu yönde değişiklikler yapılıyor. Milli ve manevi değerlerin ön plana çıktığı eğitimin olması çok önemlidir. Gençlerimizi doğru yetişmemesi durumunda gelecek Türkiye hepimiz için kaygı vericidir” açıklamasında bulundu.

 

DERTLENMEMİZ GEREKİYOR

Bu ülke kolay kazanılmadı, sanki kolay kazanılmış güllük, gülistanlıkmış gibi bir algı oluşturulmak isteniyor sözlerinin altını çizen Belediye Başkanı Üzülmez “O zamanda mücadele azmini kaybederiz. Muhasır medeniyetlerin önüne geçmek değil arkasında kalırız. Muasır medeniyet seviyesine çıkarken milli ve manevi değerlerimizle örtüşen bir sistem ile gitmemiz gerekiyor. Burada verdiğimiz eğitimler ile geleceğin Cumhurbaşkanı, Bakanları, sanayicilerini, ülkemizi yönetecek insanlar yetişiyor. Bu insanların temeli sağlam olunca, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kurduğu ekip de dediğimiz değerlerin olması ile Türkiye hızlı bir gelişim yaşadı. Onun için herkese görev düşmektedir. Bundan dolayı da herkesin dertlenmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

ÇOCUKLARIMIZA EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

“Eğitime destek her zaman önceliğimiz olmuştur” diyen Başkan Üzülmez “Okulların fiziki yapısından tutunda, alt ve üst yapısına kadar her alanına elimizden gelen desteği veriyoruz. Yerelden başlayarak geleceğin yöneticileri yetiştirmek için çalışmalıyız” dedi. Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek “Topyekün dert edinmemiz gereken bir alandır. İşin esasında dertlenmek gerekiyor. Dertlendiğiniz zaman çare ararsınız. İnsan eğitimi kolay değildir. Bir çok alanda yatırımlar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Eğitime de önemli yatırımlar yapıldı. Fiziki ihtiyaçlar giderilmektedir. Çocuklarımıza ayrı ve özel önem göstermeye çalışıyoruz. Çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Derdi hepimizin taşıması gerekiyor. Kartepe Belediyemizden çok büyük destek görüyoruz. Eğitime yapılan yatırım boş yatırım değildir. Sizlerden ve ekibinizden Allah razı olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑