çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

Başvuru yapanların kendi tasarrufu

Hafta sonunda il kongresini gerçekleştirecek olan BBP Kocaeli İl Teşkilatı, dün akşam Tütünçiftlik Sahil Körfez Belediye Sosyal Tesisleri’nde istişare toplantısı için genel merkez yöneticileriyle bir araya geldi.

11 Ekim 2017 Saat: 08:46
Başvuru yapanların kendi tasarrufu
Başvuru yapanların kendi tasarrufu

Karacan: Başvuru yapanların kendi tasarrufu

İl teşkilatının kongre sürecindeki çalışmalarıyla ilgili istişare için Kocaeli’ne gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, adli süreç ile ilgili yapılan başvuruların kişilerin kendi tasarrufu olduğunu ifade etti

 

Hafta sonunda il kongresini gerçekleştirecek olan BBP Kocaeli İl Teşkilatı, dün akşam Tütünçiftlik Sahil Körfez Belediye Sosyal Tesisleri’nde istişare toplantısı için genel merkez yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yeliz, Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hayati Örencik, MKYK Üyeleri Yaşar Sayan, Muhittin Açıcı ve Selim Şimşek katıldı. Kocaeli il teşkilatından ise il yöneticileri, ilçe başkanları ve yöneticileri birlikte katıldı. Gördükleri manzara karşısında Kocaeli’ye duydukları güvenin tazelendiğini belirten genel merkez yöneticileri, genel başkanın da katılacağı kongre ile ilgili düşüncelerini yöneticilerle paylaştı.

 İlçelerde fesihler yapıldı

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularına da cevap veren Bayram Karacan, “Bugün medyadan öğrendiğimiz kadarı ile ilgili kongre süreci hakkında bir adli başvuruda bulunulmuş. Bu başvuruyu yapanların kendi tasarrufudur. Kongre ile ilgili olarak bir usulsüzlük olduğunu düşünmüyoruz. Geçtiğimiz dönemde Kocaeli il teşkilatının bazı ilçelerinde genel merkez tarafından fesihler yapıldı. Bu fesihler yapılırken de bu ilçelerin bütün delegeleriyle, üyeleriyle düşmesi söz konusu. Büyük bir ihtimalle bunlardan kaynaklı bir listede yer almama durumu vardır. Yanımızda Disiplin Kurulu Üyemiz Hayati Örencik de var. Bazı arkadaşlarımız tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiler. O da bu konuyla ilgili izahatı yapacaktır” şeklinde konuştu.

İki isim disiplin kuruluna sevk edildi

Hayati Örencik, “İki isim, Genel Merkez, MKYK ve Genel Başkan birlikte karar alarak tedbirli olarak, altını çizerek ifade ediyorum tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Siyasi partiler kanunu ve parti tüzüğümüz gereği tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen üyeler kendileri hakkında karar verilene kadar hiçbir parti faaliyetine katılamazlar. Hem siyasi partiler kanunu hem de parti tüzüğümüz bunu açık bir şekilde ifade ediyor. Bu arkadaşların parti kongresinde delege olma ihtimallerin bu nedenden dolayı yoktur. Dosyaları henüz karara bağlanmamıştır. Delege olmaları da disiplin kuruluna sevk olmuş oldukları için mümkün değildir. Karar verildiğinde de kendilerine müsvet yada menfi bildirilecektir” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑