çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Kültür

‘’Bir Kent Bir Mekan’’ sergisi Kağıt Müzesi’nde

Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Bir Kent Bir Mekan” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor

14 Aralık 2017 Saat: 10:38
‘’Bir Kent Bir Mekan’’ sergisi Kağıt Müzesi’nde
‘’Bir Kent Bir Mekan’’ sergisi Kağıt Müzesi’nde

 ‘’Bir Kent Bir Mekan’’ sergisi Kağıt Müzesi’nde

Büyükşehir Belediyesi SekaKağıt Müzesi, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Bir Kent Bir Mekan” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SekaKağıt Müzesi anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Kocaeli ve SekaKağıt Müzesi’ni anlatan fotoğraf ve videoları, Kağıt Müzesi Sergi alanında sergileniyor. “Bir Kent Bir Mekan” isimli sergide, müzeye dönüştürülen Seka Kağıt Fabrikası’nda kağıdın o muhteşem serüvenini anlatan fotoğraflar ve Kocaeli’nin kültürel güzelliklerini yansıtan videolar sergileniyor.

Serginin açılış kurdelesini kesen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Nigar Pösteki eşlik etti.SekaKağıt Müzesi sergi alanında düzenlenen sergi açılışına Büyükşehir Belediyesi Müzeler Müdürlüğü çalışanları, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.

“KENT ADINA GÜZEL ÇALIŞMALAR”

Başkan Vekili Özak, “SekaKağıt Müzesi, kentin kültür mirasına hizmet etmeye devam ediyor. Bugün de Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin eserlerinin sergilenmesinde ev sahipliği yapıyor. Müze’mizin böylesine güzel ve anlamlı sergilere her zaman kapısı açık olacak. Tüm eser sahiplerine, kent adına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.  Protokol üyeleri açılışın ardından, birlikte sergi alanını gezerek eser sahiplerinden bilgi aldılar.

GEÇMİŞE YOLCULUK

Kocaeli’nde Seka  Kağıt Fabrikası ekonomik ömrünü tamamlayıp kapatıldıktan sonra kentin kültür mirasına hizmet etmeye devam ediyor. Seka arazisi Türkiye’nin ilk ve en büyük endüstriyel dönüşüm parkına dönüştükten sonra halkımızın hizmetine sunulan SekaKağıt Müzesi, kağıdın o muhteşem serüvenini anlatmaya, Seka’nın hatıralarını canlı tutmaya devam ediyor. Kocaeli üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan fotoğraf ve video sergisinde Seka’nın yaşatılan hatıraları görülüyor. Sergi, Seka çalışanlarının anılarına tanıklık edilerek geçmişe doğru yolculuğa çıkarıyor.

FOTOĞRAF VE VİDEO SERGİSİ

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Oylum Tunçelli’nin yürütücülüğünü yaptığı mimari fotoğraf dersi kapsamında öğrenciler,SekaKağıt Müzesinin fotoğraflarından oluşturdukları çalışmaları, müzenin sergileme alanında sergiliyor. Sergi kapsamında Aydın Ketenağ’ınGüzel Sanatlar Fakültesi’nde yürütücülüğünü yaptığı video atölyesi ve Öğretim Görevlisi Harun Töle’ninİletişim Fakültesi RTS bölümü öğrencileri video sergisi de bulunuyor.Görsel Kültür dersi kapsamında, öğrencilerle birlikte üretilen“İzmit” temalı videolar SekaKağıtMüzesi sergi alanında sergileniyor.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑