çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Spor

Bisiklet Spor Gelişim Çalıştayı Antalya’da başladı

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği ‘’Bisiklet Spor ve Gelişim Çalıştayı’ Antalya’da başladı.

1 Aralık 2017 Saat: 01:25
Bisiklet Spor Gelişim Çalıştayı Antalya’da başladı
Bisiklet Spor Gelişim Çalıştayı Antalya’da başladı

Bisiklet Spor Gelişim Çalıştayı Antalya’da başladı

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği ‘’Bisiklet Spor ve Gelişim Çalıştayı’ Antalya’da başladı. Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’nın konuşmasıyla başlayan Çalıştay’da Türk Bisikletinin geçmişi ve bugünü ve geleceği konuşulacak.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı açılış konuşmasına 2017 yılında ‘Türkiye’nin 7 bölgesinde yarış düzenlediklerini belirterek, ‘ Türk Bisikletinin gelişmesi için Federasyonumuz Yerel yönetimlerle işbirliği yapacağız. Yol ve Dağ branşlarımızın yanında Pist ve BMX branşlarda da yeni dönemde faaliyetlerimize ağırlık vereceğiz. Hedefimiz Türkiye’mize bisiklet sporumuza pist yarışları 10 Veledromu kazandırmaktır. Bolu Antalya, Alanya ve Konya’da Veledromların temelleri en kısa atılacak. Türk Bisikletinin gelişmesi için illerimizde kulüpleşmeyi destekleyeceğiz sadece genel kurullarda oy kullanmak için 1 sporcu ile kurulan paravan kulüpleri de tescil etmeyeceğiz. Bu yılı Cumhurbaşkanlığı Turu 21 takımın katıldığı Türkiye’mizin güzelliklerini 2 milyar kişiye izlettiren Pro turu gururla düzenledik. Türk Bisikletinin geleceğini planlamak için düzenlenen Çalıştayın başarılı olacağına inandığını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Çalıştayın ilk gününde Prof.Dr.Yavuz TaşkıranModeratörlüğünde (Gedik Üniversitesi) BerndEbler (Almanya Bisiklet Federasyonu U23 Takımı Antrenörü) “Modern Bisiklet Antrenmanı Planlaması” ile ilgili sunum yaptı. İkinci oturumda Doç. Dr. Cem Çetin (Marmara Üniversitesi) Moderatörlüğünde“Yerel Yönetimler ve Bisiklet” Konusu ele alındı. Sunumda Muhammet Öztürk İzmit Belediyesi’nin ‘ Bisiklet Şehri İzmit’ ve ‘ İzmit’i seviyorum, Bisiklete biniyorum’ projelerini anlatırken 5 nci sınıf öğrencilerine 55 bini aşkın bisiklet dağıtıldığını 2018 yılında öğrenciler, öğretmenlere muhtarlar ve STK yöneticilerine toplam 12.500 bisiklet dağıtılacağını söyledi.

Türk Bisiklet Ailesini biraraya getiren ‘2.Bisiklet Spor ve Gelişim Çalıştayı Antrenör Hakem ve Mekanisyen kursları ve panellerle devam edecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑