çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları

Güncel

Çakır: Bir damla su vermeyiz

Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’liler, şehitlerimizin için neden yürümediler? Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi ile ilgili davada neden aynı hassasiyeti göstermiyorlar?

2 Temmuz 2017 Saat: 15:15
Çakır: Bir damla su vermeyiz
Çakır: Bir damla su vermeyiz

Çakır: Bir damla su vermeyiz

Mehmet Ümit Küçükkaya’nın facebook sayfasında su dağıtımı ile ilgili yaptığı paylaşıma yanıt veren Niyazi Çakır, birlik, beraberlik ve ahengimizi bozmak isteyen terör destekçileri ve yandaşlarının bulunduğu yürüyüş grubuna verecek bir damla sularının olmadığını ifade etti

Çakır uyarmıştı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği adalet yürüyüşü ile ilgili olarak yurtdışına çıkmadan önce bir basın açıklaması yapan BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, grup Kocaeli’ne geldiğinde il de bulunması halinde su dağıtmayı düşündüğünü ifade etmiş, o tarihlerde eğitimi nedeniyle yurt dışında olacağını açıklamıştı. Duyar, sözde adalet yürüyüşünde HDP, PKK, DHKP-C ve birçok terör unsuru grubun bulunması nedeni ile gruba su dağıtımından vazgeçtiklerini belirtmiş, BBP İl Başkan Vekili Niyazi Çakır’da konuyla ilgili karalarının dün altını çizerek provokasyon ve tahriklere karşı hem CHP’lilerin hem de güvenlik güçlerinin önem ve özen göstermesini istemişti.

Neden bugün yürüyorlar?

Adaletin aranacağı yerin sokaklar değil milletin iradesinin tecil ettiği TBMM olması gerektiğini vurgulayan Niyazi Çakır, “Enis Berberoğlu hakkında kararın açıklanmasının öncesinde bu ülke de adalet sistemi doğru mu işliyordu? Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’liler, şehitlerimizin için neden yürümediler? Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi ile ilgili davada neden aynı hassasiyeti göstermiyorlar? Neden 15 Temmuz 2016’da bu kadar etkin bir şekilde meydanda değillerdi de bugün bu kadar etkin bir şekilde sokaklarda adalet aradıklarını söylüyorlar?” şeklinde konuştu.

Okuduğunu anlamayanlar var

Su dağıtımı ile ilgili olarak başkan Serhat Duyar’ın yaptığı açıklamanın il teşkilatı olarak arkasında olduklarını vurgulayan Çakır, “Sanırım okuduğunu algılamakta sıkıntı çekenler var. Başkanımız Serhat Duyar su dağıtımı ile ilgili açıklamasında şöyle demişti: ‘CHP’nin söylemini doğru buluyorum, eylemini ise yanlış buluyorum. Kocaeli’de olsaydım, yürüyüş kortejinde HDP ve diğer terör unsurlarının bulunmaması halinde yürüyenlere su ikram ederdim.’ Çok açık ve net. Okuduklarını anlamakta zorluk çekenler var. Kusura bakmasınlar bizim vatanımızı, birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlerle yürüyenlere verecek bir damla suyumuz yok” ifadelerine yer verdi. 

 

BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ın su dağıtımı ile yaptığı açıklama şöyleydi:

‘Kocaelide Olsaydım Yürüyenlere Su İkram Ederdim

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlunun önderliğinde gerçekleşen Adalet yürüyüşü önümüzdeki günlerde Kocaeliye ulaşacak.

CHP’nin söylemini doğru buluyorum. Eylemini yanlış buluyorum.

Ülkemizde yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlamalıyız. Ancak ana muhalefet yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlayacak adımları TBMM’de atması gerektiğini düşünüyorum.

Yürüyüş yapan gruba ise yapılan provakatif eylemleri doğru bulmuyorum. İlimizde gerçekleşecek yürüyüşte hem CHP hemde güvenlik güçlerimiz gerekli olan önlemleri alacağını düşünüyorum.

Eğer Kocaelide olsaydım yürüyüş kortejinde Hdp ve diğer terör unsurlarının olmaması halinde yürüyenlere su ikram ederdim.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑