çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Kültür

Cengiz Sarıbay ve ekibi Artvin Tanıtım Günleri’nde

CHP Kocaeli İl Örgütü Yönetim Kurulu Üyeleri ve il kadın kolları Artvin Tanıtım Günleri’ne katıldı

13 Mart 2018 Saat: 11:34
Cengiz Sarıbay ve ekibi Artvin Tanıtım Günleri’nde
Cengiz Sarıbay ve ekibi Artvin Tanıtım Günleri’nde

Cengiz Sarıbay ve ekibi Artvin Tanıtım Günleri’nde

CHP Kocaeli İl Örgütü Yönetim Kurulu Üyeleri ve il kadın kolları Artvin Tanıtım Günleri’ne katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri Harun Özgür Yıldızlı, Nilay Merttürk, Selim Yıldız, Sabriye Şahin, Prof. Dr. Muhip Kanko, Demet Karaman, Selim Yıldız, Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ile Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, Kadın Kolları İl Yöneticisi Gülsüm Umur, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Kartepe İlçe Yöneticileri Ayla Demir, Seval Akyüz, İzmit İlçe Yöneticisi Ali Kuzu, Osman İlhan Cebeci ile birlikte Artvin Tanıtım Günleri’ne katıldı.

TÜM STANTLARI GEZDİLER

Anadolu Kocaeli’de projesi kapsamında 10-13 Mart tarihleri arasında İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Artvin Tanıtım Günleri’ne katılan CHP Kocaeli İl Örgütü her standa uğrayarak bilgi aldı. Birçok yöresel ve kültürel ürünlerin bulunduğu stantları gezen CHP’liler yöreye ait lezzetleri de tattı. Özellikle Artvin Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali’nde orta siklette yarışan Duman adlı boğaya ve geleneksel Artvin evlerine büyük ilgi gösterdiler, Artvin’in geleneksel ahşap dönme dolabına bindiler. CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Artvin Ardanuç İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Yıldırım Demir’le de bir süre sohbet etti. Sarıbay, Artvin’in yerel TV kanalına açıklama yaptı.

“KÜLTÜRLERİ YAKINDAN TANIMAMIZ GEREKİR”

“İlimiz birçok kültürü içinde barındıran bir şehir ve birçok Artvinli bulunuyor” diyerek sözlerine başlayan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Kocaeli halkı ve memleket özlemi çeken Artvinliler için çok anlamlı bir etkinlik. Karadeniz’in incisi olan Artvin ilimizin kültürünün geleneklerinin göreneklerinin burada sergileniyor olması büyük mutluluk. Ülkemizin tüm kültürünü yakından tanımamız gerekir. Bu tür organizasyonlar da buna vesile oluyor. Kültürümüz, gelenek göreneklerimiz genç nesillere aktarılarak yaşatılmalı. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑