çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları

Güncel

CHP’li Kaçar’dan Barolara ağır eleştiri

CHP Körfez İlçe Örgütü, ilçe binasının bulunduğu Salim Dervişoğlu Caddesi’nden Tütünçiftlik Viyadüğüne kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı.

25 Haziran 2017 Saat: 07:10
CHP’li Kaçar’dan Barolara ağır eleştiri
CHP’li Kaçar’dan Barolara ağır eleştiri

CHP’li Kaçar’dan Barolara ağır eleştiri

CHP Körfez İlçe Örgütü, ilçe binasının bulunduğu Salim Dervişoğlu Caddesi’nden Tütünçiftlik Viyadüğüne kadar yürüyerek basın açıklaması yaptı. Düzenlenen Adalet eylemine katılım yoğun olurken, yürüyüş esnasında partililer caddeyi adalet sloganları ile inletti. Açıklamasında Baroları eleştiren CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, “Unutmayın yargının üçüncü ayağı savunmanın oluşturduğu Baroların bu adalet arayışındaki kaygısızlığı tarihe geçecektir” dedi.

YOĞUN KATILIM

CHP Körfez İlçe Örgütü, Körfez İlçe’de Adalet eylemi gerçekleştirdi. Eyleme Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve yönetimi, Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Erdoğan ve yönetimi, Körfez İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Semran Özdemir ve yönetimi, Körfez İlçe eski Başkanları Tuğman Kayalı ve Turgay Aksu, Kadın Kolları eski İl Başkanı Hülya Güreli Yoolcubal ve çok sayıda partili katıldı. Ellerinde Adalet yazılı dövizlerle İlçe binasından Tütünçiftlik Viyadük altına kadar Adalet sloganları ile yürüyen CHP’liler burada bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, Adalet Yürüyüşünün 10. Gününü tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yolun açık olsun genel başkanım, yüreğimiz seninle diye seslendi.

BU YÜRÜYÜŞ İSYAN ÇIĞLIĞIDIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşünün 10. ncu gününde söylediği Adımlarımı umuda demokrasiye ve güzel yarınlara atıyorum. Attığım her adım ülkemizde adalete hasret kalmış, adalet bekleyen herkes içindir sözleri ile açıklamasına başlayan CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, “Milyonların Adalet talebi için Ankara’dan İstanbul’a herkes için adalet yürüyüşü kitlesel katılımcılarla çığ gibi büyüyor. Yolun açık olsun genel başkanım. Yüreğimiz seninle “ dedi. Genel Başkanımızın başlattığı bu adalet yürüyüşü sadece milletvekilimiz Enis Berberoğlu için değildir diyen Kaçar, “Bu yürüyüş haksızlığa uğrayan herkesin ve her kesimin isyan çığlığıdır” ifadelerini kullandı.

BAROLARIN ADALET ARAYIŞINDAKİ KAYGISIZLIĞI TARİHE GEÇECEK

Açıklamasında Barolara da yüklenen Kaçar, “Ana muhalefet partisinin 69 yaşındaki lideri 10 gündür adalet talebi ile 40 derece sıcakta, yağmur da, çamur da yürüyor.  Adalet arayışında olan milyonlar bu yürüyüşe destek verirken Barolar Birliği Başkanı ve Baroların sessizliğini lütfen unutmayın. Unutmayın çünkü bunlar kendilerine mikrofon uzatıldığında en büyük Atatürkçü, en demokrat, en solcu, en sosyal demokrat kesiliyorlar. Elbette bu adalet yürüyüşü tarihe geçecek. Ama unutmayın yargının üçüncü ayağı savunmanın oluşturduğu Baroların bu adalet arayışındaki kaygısızlığı da tarihe geçecektir” dedi.

GÜN AYRIŞMA DEĞİL SAFLARI SIKLAŞTIRMA GÜNÜDÜR

Bu yürüyüşü günümüz koşullarında eleştirmek, küçümsemek, değersiz kılmak sadece ve sadece halk düşmanlarına yarar sağlayacaktır diyerek açıklamasına devam eden Kaçar, “Bu yürüyüşün 47 yıl öncesi Türkiye İşçi sınıfının şanlı 15-16 Haziran yürüyüşüyle aynı tarihe denk gelmesi de ayrıca önemlidir. Dolayısıyla tüm sendikaları, işçi sınıfını, kamu çalışanlarını, demokrasi talebi olan tüm halk kesimlerini, haksızlığa hukuksuzluğa uğramış herkesi bu adalet arayışına ortak olmaya, güç katmaya çağırıyorum. Gün ayrışma günü değil, gün safları sıklaştırma günüdür “ diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑