çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Teknoloji

“CodeMath’e İhtiyaç Var”

Fikri Işık, “Matematik ve kodlamayı buluşturan bu modelin tüm ders müfredatlarında yaygınlaştırılması gerekir” dedi

24 Kasım 2017 Saat: 15:51
“CodeMath’e İhtiyaç Var”
“CodeMath’e İhtiyaç Var”

 “CodeMath’e İhtiyaç Var”

Fikri Işık, “Matematik ve kodlamayı buluşturan bu modelin tüm ders müfredatlarında yaygınlaştırılması gerekir” dedi

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilişim Fuarı’na katılan ve ilk kez Doğa Koleji tarafından tanıtılan CodeMath’i öğrencilerle birlikte deneyimleyerek, “Matematik ve kodlamayı buluşturan bu modelin tüm ders müfredatlarında yaygınlaştırılması gerekir” diye konuştu.

Türkiye’nin ilk ve tek Bilişim Festivali niteliğindeki Kocaeli Bilişim Fuarı, dev teknoloji firmalarının katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuara katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Hızlı bir çağa dolu dizgin gidiyoruz. Dijital çağı iliklerimize kadar hissetmeye başladık. Öyle bir çağdayız ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Üretim büyük oranda insandan bağımsız olacak. Artık nesneler birbiriyle iletişime geçerek üretim yapacak. Yapay zeka üretim planlamasını kendi yapacak" dedi.

IŞIK, CODEMATH’E YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

26 Kasım’a kadar devam edecek Kocaeli Bilişim Fuarı’nda, Doğa Koleji CodeMath Eğitim Modeli ile yerini aldı. Doğa Koleji standını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, CodeMath’e yoğun ilgi göstererek Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörlüğü’nden eğitim modeli hakkında detaylı bilgi edindi. CodeMath eğitim modelinin içeriğini ve nasıl uygulandığını öğrencilere soran Işık, projeyi de öğrencilerle birlikte deneyimleyerek çok beğendiğini ifade etti. Işık, “Matematik ve kodlamayı buluşturan bu modelin tüm ders müfredatlarında yaygınlaştırılması gerekir” dedi. CodeMath patentinin alındığını yetkililerden öğrenen Işık, başarılı çalışmalarından dolayı Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörlüğü’nü tebrik ederekDoğa Koleji standından ayrıldı.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Bilişim Fuarı bilişim alanında yerli ve yabancı yenilikleri keşfetmek için nitelikli bir ortam oluşturuyor. Fuar, sektördeki önemli projeleri katılımcılarla bir araya getirme fırsatı yaratıyor.

CODEMATH EĞİTİM MODELİ

Patenti Doğa Koleji tarafından alınan CodeMath’in amacı, disiplinler arası eğitim sayesinde öğrenciler karşılaştığı problemleri farklı yönleri ile değerlendirebilen bireyler yetiştirmektir. Bu proje, matematik ve kodlamayı buluşturarak, öğrencilere 21. yy. becerilerini ve günlük hayatta kullanabilecekleri eleştirel ve yaratıcı zihinsel alışkanlıklarını kazandırır. CodeMath ile öğrenciler iki dersin kazanımlarını tek bir derste ediniyor, eğlenerek öğreniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑