çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Sağlık

Ellibeş yeni hastane alanını inceledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Proje bölgeye önemli katkılar sağlayacak” dedi

7 Aralık 2017 Saat: 15:13
Ellibeş yeni hastane alanını inceledi
Ellibeş yeni hastane alanını inceledi

Ellibeş yeni hastane alanını inceledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Proje bölgeye önemli katkılar sağlayacak” dedi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, geçtiğimiz haftalarda Milli Savunma Bakanlığı’ndan tapusu alınan ve hastane yapımı için Sağlık Bakanlığı’na devrine karar verilen Migros mevkiinde bulunan alanı gezerek incelemelerde bulundu. Yeni yapılacak hastane projesinin Gölcük için çok önemli bir proje olduğunu ifade eden Başkan Ellibeş, “Halkımıza verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Ellibeş’in en çok önem verdiği projelerin başında gelen Yeni Hastane Projesi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz gün Başkan Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ve beraberindeki heyet ile Migros binasını ve proje alanını gezdi. Başkan Ellibeş, projenin bölgeye önemli katkılar sunacağını ifade ederken, projenin hayat kazanmasında emeği geçen ilgili Bakanlık, Milletvekilleri ve herkese teşekkür etti.

“TEMEL ATMA TÖRENİ BU ALAN ÜZERİNDE YAPILACAK”

Proje hakkında bilgi veren Başkan Ellibeş, “Değirmendere’de Donanma Komutanlığı bünyesinde Migros mevkiinde bulunan 50 bin m² alanın tapusu Gölcük Belediyesi’ne mülk olarak geçmiş bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ile belediye olarak yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde bu alan Gölcük Necati Çelik Hastanesi yapılması koşulu karşılığında devredilecek. Bu husustaki girişimler başlamış ve bitme noktasına gelmiştir. Gölcük Belediyesi olarak yapılacak olan devlet hastanesinin bir an evvel başlanması adına Migros binasının söküm işlemlerine başladık. Dün itibari ile Donanmadan binayı ve arsayı teslim aldık ve bugün yıkımına başladık. Önümüzdeki bir ay içerisinde temel atma töreni bu alan üzerinde yapılacak bu vesileyle tüm hemşerilerimize hayırlı olsun diyorum. Hem Gölcük Belediyesi’nin bu proje kapsamında maliyeye olan vergi borçlarının sıfırlanması anlamında önemli bir kazanım elde etmiş olacağız hem de Necati Çelik Devlet Hastanemiz ulaşım açısından stratejik olarak çok önemli bir konumda bölge hastanesi olacak. Herkese hayırlı olsun diyorum” diyerek projenin önemini vurguladı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑