çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

“Hani Osmanlı torunuydunuz?”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Hünkar Çayırı’nın satılması üzerine, tarihe ve millete yapılan saygısızlığı gündeme taşıdı

11 Ocak 2018 Saat: 13:34
“Hani Osmanlı torunuydunuz?”
“Hani Osmanlı torunuydunuz?”

“Hani Osmanlı torunuydunuz?”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Hünkar Çayırı’nın satılması üzerine, tarihe ve millete yapılan saygısızlığı gündeme taşıdı

Tahsin Tarhan “İki yıldır Hünkar Çayırı’nın satılması engellemek için bütün demokratik yollara başvurduk. Yetkili makamlar ‘Asla satılmayacak’ dediler. Ancak öğrendik ki Erzincanlılar Vakfı’na tahsis edilmiş. Hem de pul parasına. Hünkar Çayırı bir tarihtir. Osmanlı torunu olmakla övünenlerin önce tarihe ve onun mirasına sahip çıkması gerekir” dedi.

ÇAĞ AÇIP, ÇAĞ KAPATAN PADİŞAHIN MİRASI SATILDI”

Tahsin Tarhan “Söz konusu olan Hünkar Çayırı sıradan bir yer değildir. Çağ açıp, çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği yerdir. Tarihi mirasına sahip çıkmayan toplumlar asla iflah olmazlar. Bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Rant için gözü hiçbir şey görmeyenleri tarih asla affetmeyecektir” diye konuştu.

“3 AY ÖNCE SATMIYORUZ. ŞİMDİ SATIYORUZ”

Tarhan “İktidar her zamanki gibi tutarsız politikalar izlemeye devam ediyor. 3 ay önce soru önergesi ile Hünkar Çayırı’nın akıbetini soruyoruz. Özelleştirme kapsamında mıdır? Tarihi dokusunu bozacak bir girişim var mıdır? diyoruz. Maliye Bakanı Naci Ağbalyazılı olarak cevap veriyor:  “Asla böyle bir durum söz konusu değil.” Aradan 3 ay geçiyor Hünkar Çayırı satılıyor. Bu millete karşı yapılan bir ayıptır, saygısızlıktır” diyerek tepkisini koydu.

ERZİNCANLILAR VAKFI İLE BAŞBAKAN’IN BAĞLANTISI NEDİR?”

Tarhan, “Hünkar Çayırı’nın 30 yıllığına Erzincanlılar Vakfına tahsis edilmesini duyduğumuzda bizlerin aklına Sayın Başbakan geliyor. Çünkü Sayın Başbakan Bu derneğin onursal üyesi. Soruyoruz?

Bu durumdan Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın haberi var mıdır? Yoksa tarihi bir miras, ranta kurban edilerek Başbakan zora düşürülmek mi isteniyor? Vakıf Hünkar Çayırını Sözde Okul veya Üniversite yapımı için kullanacakmış. Hünkar Çayırı, Üniversite için kullanılacaksa hemen bitişiğinde bulunan Gebze Teknik Üniversitesi için kullanılmalıdır” dedi.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑