çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AK başiskele a_adayı
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

İYİ Parti salona sığmadı

İYİ Parti Kocaeli ilçe teşkilatları tanıtımı adeta miting havasında geçerken yaklaşık 1200 partili tanıtıma katıldı

21 Ocak 2018 Saat: 16:27
İYİ Parti salona sığmadı
İYİ Parti salona sığmadı

İYİ Parti salona sığmadı

İYİ Parti Kocaeli ilçe teşkilatları tanıtımı adeta miting havasında geçerken yaklaşık 1200 partili tanıtıma katıldı

Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Çağlayan Restoran’da gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözler söyledi. Sönmez,“Genel Başkanımız Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı seçilme ihtimali çok yüksek. Çünkü Cumhuriyet tarihinde Recep Tayyip Erdoğan kadar nefret edilen bir başka lider yok” dedi.

“KEŞKE DEVLETİMİZ ESAD İLE BARIŞ YAPSAYDI”

Toplantıda ilk olarak söz alan İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, “İYİ Partimizin tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Bir aylık kısa bir sürede teşkilatlanmasını tamamlayıp kamuoyuna tanıtımı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Sevgili dostlar dün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu operasyonda, İYİ Parti’nin böyle bir durumda devletinin yanında olmaması düşünülemez.  Kardeşimiz Esad’ın katil Esad’a dönüşmesini şimdi anlatamayız. İktidarı eleştirmeye ara vermemiz gerekir. Türkiye Afrin’e bir hareket başlattı. Bir Türk milliyetçisi olarak söylemek gerekir ki uluslararası hukuka uygundur.  Şartlar oluşunca Suriye’den çekileceğiz. Keşke devletimiz Esad ile barış yaparak Suriye bataklığından çekilseydi.  Mültecileri güvenli bir şekilde ülkelerine dönmesini sağlasaydık” dedi.

“ÜLKEMİZ ÇOK KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

AK Parti iktidarına eleştiriler yönelten Sönmez, “Türkiye 15 senedir tek parti ile yönetiliyor. Türkiye toplumu bu yönetenlerden çok yoruldu. Hukuksuzluk ve yolsuzluktan ülkemiz yoruldu. Geride kalan vatandaşları ötekileştirmek, vicdan sahibi insanlarımızı bile rahatsız ediyor. Tarımda dışarı bağlılık arttı. Köylerimiz boşaldı. Ortak akla başvurulmuyor.  Her türlü kararı bir kişinin vermesi bekleniyor. Kısaca özetle ülkemiz kötü yönetiliyor” eleştirisinde bulundu.

CUMHURİYET TARİHİNDE EN ÇOK NEFRET EDİLEN LİDER

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan seçimlerinin daha önceki seçimlere göre daha da zor geçeceğini belirten Sönmez, “Yerel ve milletvekilleri elbette önemli ancak Cumhurbaşkanı seçimi çok önemli. Oylarımız ile seçimi alamazsak hep beraber ‘Dönülmez akşamın ufkundayız’ şarkısını söyleyeceğiz. Bu endişeleri paylaşan vatandaşımızın talebi doğrultusunda partimiz kuruldu. Hatırlayacaksınız partiyi kurdurmazlar dediler. Meral Akşener tutuklanacak dediler. İYİ Parti seçime giremeyecek dediler. Hatta AK Parti iktidarı vermemek için her şeyi yapar şeklinde konuştular. Hepimiz İYİ Parti’nin organlarında bunun için yer aldık. İYİ Parti adalet, huzur ve refah isteyenlerin umudu oldu. Ben inanıyorum ki umutlar boşa çıkmayacak ve ülkemizi en kısa zamanda normalleştireceğiz.  Her yapılan anketlerde bir önceki anketlerden daha yükseğe çıkıyor. İYİ Parti en çok oyu AK Parti’den alacak. Akşener’in cumhurbaşkanı seçilme ihtimali çok yüksek. Çünkü Cumhuriyet tarihinde Recep Tayyip Erdoğan kadar nefret edilen bir başka lider yok. İnşallah bizler Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYE YANCILIK YAPMADIK”

Sonrasında söz alan İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve MHP eski milletvekili Cumali Durmuş, “Sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Ankete gerek yok burası söylüyor ne olacağını. Sözlerime devletimizin yanında olduğumuzu söyleyerek başlamak istiyorum. Türk devletini ve milletini tehdit edecek unsurlara karşı bir operasyon başlatıldı. İnşallah sağlık ve sıhhatle dönecekler. Bizim bir takım geçmişte beraber olduklarımız ve hala bu millete tehdit eden soysuzlar ile bir tutmak aymazlıktır. İYİ Parti sizden daha çok vatanseverdir. Sizden daha fazla Türk milliyetçisiyiz.  Kimseye yancılık yapmadık. Ne söylediysek arkasında durmaya devam edeceğiz. Bizi sizler ile karıştırmayın. Sayın il başkanım iyi işler yapmışsınız ki salona sığmıyoruz” dedi.

KAMAN LOGODAKİ GÜNEŞİ AÇIKLADI

Son olarak söz alan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “Bundan 2 ay önce il başkanlığı görevi bana verildiği zaman kısa sürede 12 ilçede teşkilat kurmayı başardık. Bunu kısa sürede kurmak kimseye kolay kolay nasip olmaz. Bu bir ekip işidir. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde bu ekip kuruldu. Partimizin logosunda güneşin sekiz ışığı var. Umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik cesaret ve medeniyettir” ifadelerini kullandı. Kaman ilçe başkanlarını teker teker kürsüye çağırarak kamuoyuna tanıttı.

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI

İzmit İlçe Başkanı Ufuk Turan

Kartepe İlçe Başkanı Musa Coşkun

Başiskele İlçe Başkanı Şaban Gencer

Karamürsel İlçe Başkanı Mehmet Baş

Darıca İlçe Başkanı Ekrem Korkmaz

Çayırova İlçe Başkanı Beyler Sevindik

Körfez İlçe Başkanı Ömer Tayran

Gebze İlçe Başkanı Nusret Acur

Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz

Kandıra İlçe Başkanı Hilal Altınay

Derince İlçe Başkanı Esra Tok

Gölcük İlçe Başkanı Büşra Karademir

HABER: Ufuk BAGAN

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑