çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Teknoloji

İZAYDAŞ’ta modernizasyon çalışmaları son sürat

Her yıl modernizasyon çalışmaları için hatırı sayılır yatırımlar yapan İZAYDAŞ, böylelikle rekor kırmaya devam ediyor

25 Eylül 2017 Saat: 11:22
İZAYDAŞ’ta modernizasyon çalışmaları son sürat
İZAYDAŞ’ta modernizasyon çalışmaları son sürat

İZAYDAŞ’ta modernizasyon çalışmaları son sürat

Her yıl modernizasyon çalışmaları için hatırı sayılır yatırımlar yapan İZAYDAŞ, böylelikle  rekor kırmaya devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi göreve geldiği yıldan itibaren farklı bölümleri modernize edilen İZAYDAŞ Tesisleri’nde modernizasyon çalışmaları devam ediyor. İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, her yıl yapılan modernizasyon ve büyük bakım çalışmalarının yakma tesisinin rekor başarılarına katkı sağladığını kaydetti.

MODERNİZASYON ÇALIŞMALARI

11 Eylül Pazartesi itibariyle başlayan İZAYDAŞ tesislerindeki büyük modernizasyon çalışmalarının en önemli bölümünü, döner fırın ve dikey fırın çalışmaları oluşturuyor. İlgili birimler tarafından tesisin modernizasyonu için açılan bütün noktalarında kontrol ve temizlikler yapılırken yakma odası tabanı cüruf kırma işlemleri başarıyla tamamlandı. Bu bölümlerde ayrıca beton işi ve kubbe modernizasyonu yapılıyor. Katı atık ve fıçı besleme ünitelerinde çalışmalar devam ederken, hidrolik ve kompresör üniteleri ile kreynde çalışmalar tamamlandı.

FİLTRE SİSTEMLERİ YENİLENİYOR

Pompalar ve kritik hatlar, atık ısı kazanı(boiler), cüruf ve ıslak kül konveyörü, elektrik ve enstrüman sistemleri ve özellikle dioxin-furan, elektrostatik filtre, kireç püskürtme gibi gaz temizleme ünitelerinin modernizasyonu titizlikle gerçekleştiriliyor.

YATIRIMLAR YAPIYORUZ

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, tesisin modernizasyon çalışmalarını yerinde inceledi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Saraç, daha sonra tesis içinde bir saha turu da gerçekleştirirken çalışanlarla bir araya geldi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Muhammet Saraç, her üretim tesisinde olduğu gibi İZAYDAŞ’ın da teknik modernizasyonunun düzenli olarak yapıldığını belirtti. Saraç, ‘’Modernizasyon çalışmaları için her yıl hatırı sayılır yatırım yapıyoruz. Planlı çalışmalarımızdaki başarımız beraberinde yakma tesisinin rekor rakamlara ulaşmasını sağlıyor” dedi.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑