çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

Kalyoncu ve Ekibi Müftü Ziyaretinde

Kocaeli Artvinliler Derneği, Kocaeli’de yapmış olduğu icraatları ile göz dolduruyor.Mikail Kalyoncu ve beraberindekiler Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan’ı ziyaret ettiler.

28 Kasım 2017 Saat: 01:22
Kalyoncu ve Ekibi Müftü Ziyaretinde
Kalyoncu ve Ekibi Müftü Ziyaretinde

Kocaeli Artvinliler Derneği, Kocaeli’de yapmış olduğu icraatları ile göz dolduruyor.Mikail Kalyoncu ve beraberindekiler Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan’ı ziyaret ettiler.

Başkan Kalyoncu Yaptığı konuşmasına şöyle devam etti”Öncelikle bizleri kabulunüzden dolayı teşekkür ediyorum.Kapımız ülkesini ve bayrağını seven herkese  açıktır.Yapmış olduğumuz icraatlerimiz kamuoyunda takdirle karşılanıyor.Önümüzdeki günlerde aşama aşama kamu ile paylaşacağız.İslamı açıdan önemli olan kan verme, gönüllü kemik iliği veya Periferik kök hücre bağışı için Dernek merkezinin bulunduğu Doğu Kışla Parkında 09.12.2017 tarihinde saat  :  11 00 ‘de Türk Kızılay ekiplerinin katımı gerçekleşeçektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan cevaben yaptığı konuşmasında”Ziyaretinizden dolayı bizleri mutlu ettiniz.Kamuoyunun yakından tanıdığı Kocaeli Artvinliler Derneği başkan ve ekibinin  ziyareti, sizleri ağırlamak, sosyal etkinliklerinizde bizlerin  destek vermek görevlerimiz arasındadır.İş hayatıma Murgul’un Damar bölgesinde öğretmen olarak başladım.Arvin’in meslek yaşamımda rolü ve önemi büyüktür.Aslen Sivas’lıyım, askerliğim dolayısı ile kısa bir ayrılığımdan sonra müftülük imtiğanlarına katıldım.En son Rize müftülük görevimden sonrasında 01.07.2015 tarihinde Kocaeli’ye atandım.Kocaeli güzel bir şehir görevimizi eksiksiz yapmaya gayret ediyorum”diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Mikail Kalyoncu beraberinde Dursun Meydanlı,Kartepe’den Fuat Ellibeş,İbrahim Durmuş,Kandıra’dan Ayhan Ayyıldız hazır bulundular.

 

YUSUF DOĞAN KİMDİR?

1956’da Sivas’ta dünyaya gelen Yusuf Doğan,  İlkokulu İstanbul’da, İmam-Hatip Lisesini Sakarya’da bitirdi. 1977 yılında başladığı Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1981 yılında mezun oldu. 1982 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak Artvin’de memuriyete başlayan Doğan, 1984-1985 yılları arasında Muş İl Müftü Yardımcısı ve Vekili olarak görev yaptı. 1985 yılında Viranşehir’e Müftü olarak atandı. 1987-1990 yılları arasında devam ettiği Haseki Eğitim Merkezi Arapça İhtisas Kursunu 6. dönem ikincisi olarak tamamladı. 1990 yılında Bursa-Harmancık İlçe Müftülüğüne atandı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. 1993 yılından itibaren Almanya-Hamburg’ta din görevlisi olarak görev yaptı. Yurt dışından döndükten sonra 10.05.2010 tarihinde Bursa Müftülüğünde İl Vaizi olarak göreve başladı. 15.07.2010 tarihinden itibaren Gemlik İlçe Müftülüğüne atanan Yusuf Doğan, 17.01.2011 tarihinden bu yana Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 17.11.2011 tarihinde Rize İl Müftüsü olarak atandı. Evli ve 4 çocuk babası olan Doğan, Arapça ve Almanca bilmektedir. Yurt dışında (Almanya) eğitim çalışmaları yapan Doğan, hat sanatı ile ilgilenmektedir.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑