çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Teknoloji

Kazaklar GTÜ’yü inceledi

Kazakistan Atyrau Valisi ve iş adamları Gebze Teknik Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu

4 Ekim 2017 Saat: 13:02
Kazaklar GTÜ’yü inceledi
Kazaklar GTÜ’yü inceledi

Kazaklar GTÜ’yü inceledi

Kazakistan Atyrau Valisi ve iş adamları Gebze Teknik Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu

Kazakistan heyeti GTÜ' nün üniversite-sanayi iş birliktelikleri, araştırma altyapısı, akademik olanakları ve fiziki koşullarından çok etkilendiklerini belirtti.

Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgeleri örneklerini incelemek üzere Türkiye’de örnek model olarak gösterilen Gebze Organize Sanayi Bölgesi(GOSB)'ni ziyaret eden Kazakistan Atyrau Valisi Nurlan Nogaev ve beraberindeki yerel yönetim üyeleri ve iş adamlarından oluşan heyet Gebze Teknik Üniversitesini(GTÜ) de ziyaret etti. GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım'ın katılımı ile GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından karşılanan heyet rektörlük makamında ağırlandı. Burada Görgün ile bir süre görüşen heyete GTÜ hakkında bilgi verildi.

OSB’ler içinde üniversitenin rolü ve bu yapı ile ilişkilerin konu edinildiği üniversite sanayi ilişkisi üzerine yapılan görüşmede Görgün önemli bilgiler de aktardı. Ardından GTÜ Mimarlık Fakültesinde görsel bir sunum gerçekleştiren Görgün üniversitenin akademik ve araştırmacı misyonunu aktardı. Türkiye'de ve dünyada yapılan üniversite sıralamalarında GTÜ' nün edindiği başarıları ifade eden Görgün, üniversitenin çalıştığı araştırma ve geliştirme - konuları ve bunların gerçekleştirildiği araştırma laboratuvar ve olanaklarını belirtti. GTÜ Nano Teknoloji Enstitüsü laboratuarları gezilerek yapılan araştırma geliştirme faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Etiketler: Gebze,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑