Seyyar Köfteci yeni
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp

Ekonomi

“Market kültürü yok oluyor”

CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, “İnsanlar zorla AVM’lere yönlendiriliyor” dedi

13 Şubat 2018 Saat: 11:02
“Market kültürü yok oluyor”
“Market kültürü yok oluyor”

“Market kültürü yok oluyor”

CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan, “İnsanlar zorla AVM’lere yönlendiriliyor” dedi

Karamürsel CHP İlçe Başkanı Ali Kara ve ilçe Yöneticileriyle birlikte Karamürsel Esnaf, Sanatkârlar ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Tahsin Tarhan, 53. Olağan Genel Kurulu’nu tamamlayan Başkan Halil Yanık ve yönetimini tebrik etti. Daha sonra Karamürsel Pazarcılar Odası Başkanlığı’na seçilen Yasin Olgun ve yönetimini ziyaret eden Tarhan, yeni seçilen yönetimi tebrik etti ve pazarcı esnafının sorunlarını diledi. Tarhan “Siftah yapmadan kepenk kapatan esnaf, AVM ve Süpermarket çılgınlığı altında yok oluyor” dedi.

PROGRAMSIZ EKONOMİYLE MARKET KÜLTÜRÜ YOK OLUYOR”

Tahsin Tarhan “Market, kasap, manav ve esnaftan alışveriş yapmak bizim toplumumuzun bir kültürüydü. Maalesef programsız ekonomik büyüme, her boş alana, rant kapısı olduğu için AVM yapma alışkanlığından vazgeçmeyen iktidar yüzünden bu gün küçük esnafımız dükkan kirasını ödeyemez hale geldi. Mahalle bakkalı anlayışı her geçen gün yok oluyor. Ekonomik hayatın içerisindeki küçük döngülerde büyük yer tutan esnafımızın, sistemin çarkları içerisinde kaybolmasına göz yumuluyor” diye konuştu.

“İNSANLAR ZORLA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE YÖNLENDİRİLİYOR”

Tahsin Tarhan “ Son 15 yılda üretim yapmayan tamamen tüketim yapan bir toplum oluşturmak istendi. Maalesef bu konuda da başarılı oldular. İktidarın bütün ekonomik programları tüketmeye ve vergilendirmeye yönelik. Vatandaşlar reklamlardan, günlük yaşantılarına kadar her anlamda sadece tüketmeye itiliyor. Her yere AVM diktikleri için, vatandaş mecburen mahalle esnafını değil, alışveriş merkezlerini tercih ediyor. Sanal ekonomi büyürken, esnafımız ölüyor” ifadelerini kullandı.

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız