çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
Mehmetali paşa adayı iilanı
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

Musa Kahya, “İslam Birliği mutlaka kurulacaktır”

Erbakan Vakfı İzmit İlçe Divan toplantısı vakıf il binasında gerçekleştirildi

12 Mart 2018 Saat: 14:35
Musa Kahya, “İslam Birliği mutlaka kurulacaktır”
Musa Kahya, “İslam Birliği mutlaka kurulacaktır”

Musa Kahya, “İslam Birliği mutlaka kurulacaktır”

Erbakan Vakfı İzmit İlçe Divan toplantısı vakıf il binasında gerçekleştirildi

Vakıf binasında yapılan Erbakan Vakfı İzmit ilçe divan toplantısına vakfın ilçe yönetimleri, mahalle temsilcileri ile gençlik kolları mensupları katıldı. İlçe Divan Toplantısının açılışı Veysel Şahin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile yapıldı.

İzmit İlçe divan toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Temsilcisi Musa Kahya, “Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın meclis kürsüsünden 30 sene önce yaptığı konuşmasında Ey Milli Görüşçüler; şu söyleyeceklerime dikkat buyurun, tarih içerisinde yaşadığımız şu kısa anların kıymeti belki hemen anlaşılmayacaktır. Ama gün gelecek ne kadar mühim bir vazife ifa ettiğimizi gelecek nesiller sizi hayır ve hayranlıkla anarak ortaya koyacaktır. Bütün bu çalışmalar esnasında her zaman şu duayı yapmalıyız “Ya Rabbi sen bize her zaman Hakk-ı Hak olarak göster, batılı batıl olarak göster. Hakk-ı tutmayı nasip et, batıldan muhafaza buyur” sizlerin bu çalışmaları ve Dünya’nın bu günkü gidişatı karşısında hiç kimse İslam Birliği’nin kurulmasına mani olamayacaktır. Bu kaçınılmaz bir zarurettir, taktir olunan bir hakikattir. İslam Birliği mutlaka ama mutlaka kurulacaktır. İster batı ister doğu, hangi sistem olursa olsun ahir ömrünü yaşamaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi oyunları oynarlarsa oynasınlar, hepsi yok olup gidecektir ve zulüm saltanatları yıkılacaktır. Herkes bilsin ki Allah cc nurunu tamamlayacaktır. Bütün bu önemli konuları tarih karşısında ve milletimizin yüksek huzurlarında böylece ifade ettikten sonra size şunları söylemek istiyorum. Ben bu mücadeleyi; asla ikbal, makam, şöhret veya seçimlerde bana oy versinler diye başlatmadım. Her ne yaptıysam Allah cc rızası için yaptım. En büyük amelim “Malıyla ve canıyla cihad eden bir mümin” olarak anılmaktır. İşte muhterem liderimizin niçin aldatmadığını ve aldanmadığını, niçin konuştuğunu ve kovuştuğunu yaptığını, Biz milli görüşçüler olarak bu noktada bizlere düşen onun gösterdiği çözümleri hayata geçirmek ve ortaya koyduğu hedeflere ulaşmak için canla başla çalışmaktır. Güneş doğduğunda nasıl karalıklar yok oluyorsa Dünya’mızdaki her türlü baskı, zulüm ve haksızlıkta inanların çalışmalarıyla yok olacaktır. İnanıyorsanız en üstünsünüz. Zafer ise elbette inanlarındır ve zafer yakındır. İşte bizim davamız budur. Ne mutlu bu hak davada canla başla koşanlara” dedi.  

İlçe sekreteri Naim Güzel, Teşkilatlanma sorumlusu Mustafa Can ve Gençlik sorumlusu İbrahim Şener’in birimleri ile ilgili raporlarını vermelerinin ardından program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑