Seyyar Köfteci yeni
asya enerji
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp

Kültür

Okurlar, yazarla buluştu

Gölcüklü Yazar H. İhsan Sönmez, Kongre Sarayı’nda öğrencilerle buluştu

12 Ocak 2018 Saat: 14:12
Okurlar, yazarla buluştu
Okurlar, yazarla buluştu

Okurlar, yazarla buluştu

Gölcüklü Yazar H. İhsan Sönmez, Kongre Sarayı’nda öğrencilerle buluştu

Gölcük Belediyesi, Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ´Gölcük´te Öğrenci Olmak´ projesi kapsamında düzenlediği etkinlik kapsamında Gölcüklü Yazar H. İhsan Sönmez, Kongre Sarayında öğrencilerle buluştu.

Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Yazar H. İhsan Sönmez, Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Kalaç ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

Proje kapsamında düzenlenen etkinlik sonucunda Gölcüklü yazar H. İhsan Sönmez Kongre Sarayında öğrencilerle buluştu. 10 kitabı bulunan ve bunların sonuncusu olan 'Son İda'yı öğrencilere imzalayarak hediye eden H. İhsan Sönmez, "Son İda'yı başyapıtım olarak görüyorum. Üst okurdan önemli eleştiriler aldım" dedi.

“SİZLER İYİ OLURSANIZ ÜLKEMİZ İYİ OLUR”

Gerçekleşen etkinlikte konuşan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, "Biz ilk emri oku olan bir dinin mensupları olarak üzülerek görmekteyiz ki okumaktan uzağız. Ancak okumak, beyni geliştirir, ufku açar. Özellikle genç nesillerin kitap okuma alışkanlığını arttırmalı, farklı düşünmelerini sağlamalıyız. İyi ki kitaplar var, iyi ki onları yazanlar var. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler gelecekte her yerde olacaksınız. Sizler iyi olursanız ülkemiz iyi olur. Dünyamızın ve memleketimizin iyi olmanıza ihtiyacı var” dedi. Sizlere tecrübelerini aktaracak Yazar İhsan Sönmez'e ve her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş'e teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

“EĞİTİME BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ”

Başkan Mehmet Ellibeş, kitap okumanın faydalarını çocuklara aktarırken, "Sizler bizim için çok değerlisiniz. Bu ülkeyi gençlere emanet edeceğiz. Bundan dolayı sizlerin bilgili ve donanımlı bir şekilde yetişmesi gerekiyor. Gözlerdeki bu parlaklığı gördükçe benimde yüzüm gülüyor. Bu çocuklar inşallah geleceğin mimarları olacaktır. Size olan güvenimiz sonsuz. Mutlaka bu ifadelerimle omuzlarınıza fazla yük yüklediğimizi düşünebilirsiniz. Ama sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin bu noktada en üst donanımla, üst noktalara çıkmanız gerekmektedir ve bu anlamda da yapılacak etkinliklerin en önemlisi de okumaktır. Ne yazık ki Türk toplumu olarak okumayı beceremiyoruz. Ne yazık ki tembelliğimizden okumuyoruz. Sizler hangi tür kitaptan hoşlanıyorsanız mutlaka bu tür kitapları okumalısınız. Lütfen sevgili öğrencilerim bunu uygulayın. Sizler daha çok gençsiniz. İmkanlarınız çok, bunu değerlendirin. Bizler belediye olarak bu buluşmaları sağlıyoruz ki sizin için güzel bir değer olsun. Bizler gelecek için okuma etrafında sizleri toplayarak önemli bir sinerji oluşturmanın peşindeyiz. İhsan hocamız çok değerli bir yazarımız. Kendisi 11 kitabıyla karşımıza çıkıyor. Gölcük için çok değerli bir insan. Ben bu duygu ve düşüncelerimle her birinizi kutluyor, eğitiminizde başarılar diliyorum. 2018 yılının iklimindeyiz, bu yılın insanlık coğrafyası açısından barış içinde geçecek bir yıl olmasını diliyorum" dedi.

 

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız