çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Asayiş

Polis güven ve huzur verdi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Güven ve Huzur uygulaması yaptı

10 Ekim 2017 Saat: 11:34
Polis güven ve huzur verdi
Polis güven ve huzur verdi

Polis güven ve huzur verdi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Güven ve Huzur uygulaması yaptı

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde 06 Ekim 2017 Cuma günü 20.00-22.00 saatleri arasında İlimiz Derince İlçesinde asayişe müessir olaylar, uyuşturucu madde ile muhtemel terör eylemlerine karşı ve asayişe müessir fiillerin (silahla, kesici ve delici aletle yaralama vb.) terör, kaçakçılık, organize suç örgütlerinin işledikleri suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması, suça konu maddelerin ele geçirilmesi amacıyla; Derince İlçe Emniyet Müdürlüğüne takviye olarak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Güvenlik,  Narkotik Suçlarla Mücadele, TEM ve KOM Şube Müdürlüğü ve Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Personelinden oluşan(12) ayrı grup halinde toplam (138) personel ile sabit yol arama, kontrol noktalarında ve umuma açık yerler de Güven ve Huzur Uygulaması yapılmıştır.

Kimlik kontrolü yapılan (1184) şahıstan, aralarında Yoklama kaçağı olarak aranan (4) şahıs yakalanmıştır. Umuma açık ve yol uygulamalarında yapılan arama ve kontrollerde 0,8 gram Esrar Maddesi, 5 Adet Extacy hap ele geçirilen (7) şahıs hakkında uyuşturucu madde bulundurmaktan adli işlem yapılmıştır.  Kontrol edilen (50) İşyerinden; Umum İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı olmayan (1) işyerine ve Dernek Açma İzni olmayan (1) derneğe idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

Sabit Yol uygulamasında trafik yönünden kontrolü yapılan (218) araçtan(9) araç sürücüsüne 855 TL idari para cezası uygulanmış, (4) araç trafikten men edilmiştir. İlimiz genelinde vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması için asayiş ve kamu düzeninin korunması amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑