çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

Radiye Sezer Katırcıoğlu itfaiyeyi ziyaret etti

AK Parti Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu, Gönüllü İtfaiyeci olmak için gerekli eğitimleri alacağını söyledi

13 Mart 2018 Saat: 13:32
Radiye Sezer Katırcıoğlu itfaiyeyi ziyaret etti
Radiye Sezer Katırcıoğlu itfaiyeyi ziyaret etti

Radiye Sezer Katırcıoğlu itfaiyeyi ziyaret etti

AK Parti Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu, Gönüllü İtfaiyeci olmak için gerekli eğitimleri alacağını söyledi

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı (KEFEK) ve Kocaeli AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesini ziyaret etti. İtfaiye erleri ile sohbet edip çalışmalar hakkında bilgi alan Katırcıoğlu, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Kadın Çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutladı. Katırcıoğlu ayrıca, Kocaeli’de hayata geçirilen “Gönüllü İtfaiyeci” projesinde hiçbir ücret almadan İtfaiye erleri ile birlikte vakalara giden, kurtarma çalışmalarının sevk ve idaresinde yer alan sayıları da 150 kişiyi bulan Gönüllü İtfaiye Erleri ile bir araya geldi.

GÖNÜLLÜ YANGIN SAVAŞÇILARI

“Gönüllü İtfaiyeci projesi ile hem Kocaeli’den hem de il dışından gelerek eğitim alan vatandaşlarımızın sayısı iki bin kişiye ulaştı” açıklamasını yapan KEFEK Başkanı R.Sezer Katırcıoğlu, “Şu an Kocaeli İtfaiyesinde 150 vatandaşımız gönüllü olarak kentimize İtfaiye eri olarak hizmet etmektedirler. Bu kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Altı yıl önce yine ilk defa İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” bölümü ile öğrencilerimizin bu alanda da yetiştiklerini görmek bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

“RABBİM İTFAİYECİ KARDEŞLERİMİ KAZALARDAN KORUSUN”

Ülkemiz dışından gelen yabancı misafirlerin “Gönüllü İtfaiyecilik ve Cankurtaran Eğitimi” için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın tercih edilmesini çok önemli bulduğunu da ifade eden Katırcıoğlu, “Yakın zamanda gerekli eğitimleri alarak Kocaeli İtfaiye teşkilatı bünyesinde görev yapan bir Gönüllü İtfaiyecisi olacağım. Halkımızın can ve mal güvenliği için çalışan, fedakârlık gösteren tüm İtfaiyeci kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Rabbim İtfaiyeci kardeşlerimi kazalardan ve her türlü olumsuzluktan korusun. Çalışmalarında kendilerine de üstün başarıları diliyorum” diye konuştu.

“KARAMÜRSEL İLÇEMİZE DE BİR MÜFREZE BİNASI YAPILACAK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin daha sağlıklı görev yapabilmesi için kent genelinde yeniliklerini sürdürdüğünü dile getiren KEFEK Başkanı Katırcıoğlu, “Kocaeli İtfaiye Teşkilatımız ihtiyaçları doğrultusunda çağı yakalayan, araç ve gereçlerini yenileyen bir kurumumuzdur. Kent genelinde ki İtfaiye müfrezelerimizin de bu kapsamda geliştiğini görüyoruz. Büyükşehir Belediyemiz yeni İzmit Terminal Müfreze Binası için gerekli girişimleri başlattı. Bununla birlikte Karamürsel ilçemize de bir müfreze binası kazandırılacak. Oluşturulacak yeni çalışma binası 5 araç kapasiteli olarak halkımıza hizmet verecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑