çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Ekonomi

Sağlık çalışanları olarak hakkımız olmayanı talep etmiyoruz

Sağlık çalışanları ile buluşan Kocaeli Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Sağlık çalışanları olarak hakkımız olmayanı talep etmiyoruz.

2 Nisan 2018 Saat: 00:09
Sağlık çalışanları olarak hakkımız olmayanı talep etmiyoruz
Sağlık çalışanları olarak hakkımız olmayanı talep etmiyoruz

Ek ödemeler emekliliğe yansımalı

Sağlık çalışanları ile buluşan Kocaeli Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Sağlık çalışanları olarak hakkımız olmayanı talep etmiyoruz. Döner sermaye oluşumunda yaşanan adaletsizliğe de adaletli bir performans sisteminin de hayata geçirilmesi için ek ödemelerin emekliliğe yansıması en önemli mücadelemizdir” dedi.

 

Sağlık Sen Kocaeli Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği moral ve motivasyon kahvaltısı dün Beyaz Yalı’da yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 yıldır düzenlenen programlarda sendika, her ay farklı bir hastanenin personeli ağırlıyor. Dünkü programa Kocaeli Devlet Hastanesi’nin çalışanları katıldı. Ayrıca programda Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Başkan Yardımcıları Mevlüt Akdere, Mehmet Ali Çetin, Nevzat Ali Gülbaz, Emin Ölmez, Basın ve İletişim Başkanı Mustafa Ulusoy, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adem Çakır, Kadın Komisyonu Başkanı Müşerref Bahar ve çok sayıda devlet hastanesi çalışanı katılım gösterdi.

 

Ücret dağılımındaki adaletsizlikler giderilmeli

Programda sağlık çalışanlarının sorunları hakkında konuşan Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Sendika olarak 4 bin 300 üyemiz ile etkili ve yetkili sendika olarak sizlerden aldığımız güç ve destek ile mücadelemize her geçen gün büyüyerek devam ediyoruz. Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarımızın artık sağlıkta dönüşüm döneminde karşılaştığı sorunları daha fazla yaşamaması için mücadele ediyoruz. Ücret dağılımındaki adaletsizlikler, aile ve sosyal hayatını bitiren iş yükü, nöbetler, başta şiddet olmak üzere sağlığı ve güvenliği tehdit eden riskleri tekrar yaşamak istemiyoruz. Sağlık çalışanları olarak yaşadığımız sorunlara çözümler istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑