çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

“Samimilerse gurur duyarız”

CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya, AKP’nin Atatürk söylemlerine dikkat çekti

14 Kasım 2017 Saat: 10:24
“Samimilerse gurur duyarız”
“Samimilerse gurur duyarız”

“Samimilerse gurur duyarız”

CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya, AKP’nin Atatürk söylemlerine dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal’i coşkuyla andık. Mustafa Kemal Atatürk sıradan bir fani değil, önemli bir devrimcidir. Cuma günü kamuoyu iktidar partisinden daha önce duymadığı tonda ciddi bir Atatürk söylemi duydu. Başta Cumhurbaşkanı ve AKP’liler samimi iseler geldikleri noktadan memnuniyet duyarız” dedi.

“KAMUOYU DİKKATLE TAKİP EDİYOR”

İzmit Belediye Meclisi’nde tekrar komisyona gönderilen Ensar Vakfı Protokolü maddesi ile ilgili görüşlerini dile getiren Küçükkaya, “ENSAR için arkadaşlarımızı uyarıyorum. İzmit halkı dikkatle çalışmalarını takip ediyor. Atacakları adım daha önceden FETÖ’nün dershanelerine kiralanması gibi olamaması gerektiğini İzmit halkı umut ediyor” diye konuştu.

“CUMHURİYET FELSEFESİNE TABİİ OLMAK ZORUNDA”

AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk için okuttuğu mevlide katılmamalarının nedenini açıklayan Küçükkaya, “Zaman zaman AKP’liler ‘CHP çöplüğe döndü’ gibi söylemlerde bulunuyorlar ama AKP bile Cumhuriyet felsefesine tabii olmak zorunda. Biz İl Başkanımız ile Cuma günü mevlide katılacaktık. Hasan Ayaz’ı tebrik ettiğimizi de dile getirdik. Camiler ibadetin yapıldığı en kutsal yerler. AKP Genel Başkanı tüm gün ‘Mustafa Kemal’i koruyorum’ derken en önemli eserlerinden biri olan CHP’ye ‘Şekilsiz’ diyecek kadar hakaret noktasına vardı. Samimiyet çok önemli” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑