çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AK başiskele a_adayı
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

Sarıbay ve kurmayları Darıca’da

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve parti yöneticileri ile Darıca’da çeşitli programlara katıldı

26 Şubat 2018 Saat: 12:30
Sarıbay ve kurmayları Darıca’da
Sarıbay ve kurmayları Darıca’da

Sarıbay ve kurmayları Darıca’da

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve parti yöneticileri ile  Darıca’da çeşitli programlara katıldı

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri Naim Keskin, İsmail Sancaklı, Ali Yapa, İl Disiplin Kurulu üyesi Kemal Taş, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Darıca İlçe Yöneticileri, Darıca Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, Darıca Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç ve meclis üyeleri ile birlikte Darıca’da çeşitli programlara katıldı. Bütün gününü Darıca İlçeye ayıran Sarıbay, ilk olarak CHP Darıca Nenehatun Mahalle Temsilciliği’ne uğradı. Ardından Darıca Osmangazi Mahallesi’nde bulunan Türkiye Caferiler Vakfı ve Erzurum Şenkaya Turnalı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden Sarıbay ve beraberindekiler Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı nedeniyle Darıca Ardahan Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.  Sarıbay ayrıca gün içerisinde birçok taziye ziyaretinde bulundu.

“İNSANIN OLDUĞU HER YERDE OLMALIYIZ”

CHP Darıca Nenehatun Mahalle Temsilciliği’ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, mahalle temsilciliğinin öneminden bahsetti. Burada çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum diyerek sözlerine devam eden Sarıbay, “İnsanların olduğu her yerde olmalıyız. Çalışmayla, dokunmayla, ulaşmayla başarılı olunur. Ben başarılı olacağınıza gönülden inanıyorum. Her zaman yanınızda olduğumu da bilmenizi istiyorum” dedi.

“BİRÇOK İNSANA ULAŞTIK”

“Bir buçuk yıldır burada büyük mücadele veriyoruz” diyen CHP Darıca Nenehatun Mahalle Temsilcisi Kemal Taş, “Burada ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kadınlarla ilgili ciddi anlamda programlar yapılıyor. Birçok insana ulaştık, yardımcı olduk. Burası yoğun göç alan bir bölge. Bizde çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Hedefimiz belli. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

“DARICA’DA CHP’NİN OLDUĞUNU HİSSETTİRDİK”

Yaptıkları çalışmalarla Darıca’da CHP’nin olduğunu hissettirdiklerini söyleyen Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Darıca’da son seçimlerde oyumuz ciddi anlamda arttı. Biz doğru bulduğumuz yolda bıkmadan usanmadan yürümeye devam edeceğiz. Son dönemde insanların bize yaklaşımının değiştiğini de gözlemliyoruz. Çalışmalarımız sistemli, organize bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz belli. Ülkemizi bu bataklıktan kurtarmak için hepimiz taşın altına elimizi koyduk. Mücadelemiz sürüyor” ifadelerini kullandı.

“İNANIŞLARIN SİYASETE GİRMESİNE KARŞIYIZ”

Nenehatun Mahalle Temsilciliği ziyaretinin ardından Türkiye Caferi Ehl-i Beyt Vakfı’nı ziyaret eden İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Sizlerle birlikte olmak, görmek, tanımak bizleri çok mutlu etti. Birlikteliğimiz devam eder inşallah. Sizlere elimizden gelen katkıyı göstermekten mutlu oluruz “ dedi. Hepimiz inanan insanlarız diyerek sözlerine devam eden Sarıbay, “ İnanış kişi ile Allah arasında bir bağ. Biz inançların siyasete girmesine karşıyız. Bunu kullanan dini sömüren insanlardır. Bizim dinimiz hep güzellikleri öneren bir din. Ama ne yazık ki bunu kullanan istismar eden insanlar var” diye konuştu.

VAKIF HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Türkiye Caferi ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Yahya Kemal Utar, “Sizleri burada ağırlamak bizleri mutlu etti. İlçe başkanınız Yakup beyle sürekli irtibat halindeyiz. Herkese yardımcı olmaya çalışıyor. Allah ondan da sizlerden de razı olsun. Bundan sonra daha sık bir araya gelir gideriz inşallah. Teşrifleriniz bizlere onur verdi” dedi. Vakıf hakkında CHP’lilere bilgi veren Utar, “Bulunduğumuz bölgede 13.500 caferi vatandaş yaşamakta. Caferi Ehl-i Beyt İmam Muhammed Mehdi Kur-an Kursumuz ilk ve tek resmi kuran kursudur. 2 binin üzerinde kuran öğrencisi yetiştirdik. Biz şunun farkındayız. Burada yapılacak hatalar önce Türkiye sonra Caferiler adına leke olarak sürülür. Bu yüzden çok ciddi sorumluluk üzerimizde” ifadelerini kullandı.

“BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ”

Erzurum Şenkaya Turnalı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Tam bir Anadolu misafirperverliği, konukseverliği gösterdiniz. Ayrı siyasi partilerde olabiliriz ama birbirimizi sevmeliyiz. Bugün ordumuz Afrin’de ülkemizin bekası için mücadele ediyor. Biz bunu destekliyoruz. Sizlerden sıcak ilgi, güler yüz gördük. Yine geleceğiz “ ifadelerini kullandı. CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Kendimi burada ev sahibi gibi hissediyorum. Ben her zaman bu ailenin çocuğu olmaya devam edeceğim. Birliğimizi devam ettirelim” dedi.

“SİYASİ KİMLİĞE DEĞİL İNSAN OLARAK BAKIYORUZ”

Erzurum Şenkaya Turnalı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Cevat Çalışkan, “Sizleri ağırlamak bizleri mutlu etti. Yakup başkanımızla sık sık bir araya geliyoruz. Kendisini gönülden destekliyoruz. Her zaman yanımızda, destekçimiz. Kapımız sizlere her daim açık “ dedi. Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyon Başkanı Tekin Dursun, “Derneğimiz ve hemşerilerim adına hoş geldiniz diyorum. Biz insanlara siyasi kimliği ile değil insan olarak bakıyoruz. Sizlerde bizim için önemlisiniz. Burada olmanız onur verdi” açıklamasını yaptı.

15 TEMMUZ ŞEHİDİ ZENGİN’İN AİLESİNE ZİYARET

Darıca’da, Budak, Kılıç, Akbaba, Doğan ve Ağdaş ailelerine taziye ziyaretinde bulunarak acıya ortak olan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ve parti yöneticileri, 15 Temmuz şehidi özel harekatçı Edip Zengin’in ailesini de ziyaret etti. Sarıbay Darıca da son olarak Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı dolayısıyla Darıca Ardahanlılar Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑