çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

“Şart aranmadan gazi sayılmalılar”

CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan, ““Afrin’de yaralanan askerlerimiz şartsız gazi ilan edilmeli” dedi

31 Ocak 2018 Saat: 15:41
“Şart aranmadan gazi sayılmalılar”
“Şart aranmadan gazi sayılmalılar”

“Şart aranmadan gazi sayılmalılar”

CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan, ““Afrin’de yaralanan askerlerimiz şartsız gazi ilan edilmeli” dedi

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” diye konuştu.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi sayılmayanların haklarını mecliste aramaya devam ediyor. Son olarak Malul Sayılmayan Gaziler Derneği ile İzmit’te düzenlenen bir toplantıda bir araya gelen Hürriyet, onların meclisteki sesi oldu.

“ÇOCUKLARINA BİLE ANLATAMIYORLAR”

Mecliste konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve Meclis Anayasa Komisyonu üyesi Fatma Kaplan Hürriyet, yaptığı konuşmasında şunlara yer verdi: “Bir insan düşünün ki vatanı için terörle mücadele etmiş, göğüs göğüse çarpışırken yaralanmış ama sağlık yönetmeliği yüzde 40 uzuv kaybı aradığı için gazi olamıyor ve neden gazi olamadığını çocuğuna dahi anlatamıyor. Bize göre vatan için hayatını ortaya koymuş yaralanmış her vatan evladı kahraman gazimizdir ama bu saçma yönetmelik nedeniyle gazilik unvanı alamayan 19 bin vatandaşımız var”

“ŞART ARANMADAN GAZİ SAYILSIN”

CHP’li vekil Hürriyet, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonuna da değinerek, “Şu anda Afrin'de mücadele eden Mehmetçiğimiz aynı sorunları yaşayacak mı? Afrin'de yaralanan askerlerimizden "Yaralı asker" diye bahsediliyor, ziyaret ediliyor. Peki, bu yaralı askerler "Gazi" sayılacaklar mı? Hükûmet, bir KHK'yle 15 Temmuz’da tırnağı çizileni gazi saydı. Aynı KHK, malul sayılmayanlar, gazi sayılmayanlar için de uygulanmalı ve gaziler arasındaki ayrımcılık ayıbı bir an önce temizlenmelidir. Gazilik onuru bu kahramanlardan esirgenmemelidir” dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑