UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

SP’ye katılımlar sürüyor

Bekirdere ve Yeşilova’da Ak Parti’den Saadet Partisi’ne katılımlar gerçekleşti

13 Şubat 2018 Saat: 14:52
SP’ye katılımlar sürüyor
SP’ye katılımlar sürüyor

SP’ye katılımlar sürüyor

Bekirdere ve Yeşilova’da Ak Parti’den Saadet Partisi’ne katılımlar gerçekleşti

İzmit’in Bekirdere ve Yeşilova Mahallelerinde işyerleri bulunan, bölgenin sevilen esnaflarından İbrahim Öztürk, babası Muhammet Öztürk ve Yeşilova Mahallesi’nde elektrik firması sahibi Adnan Öz Ak Parti’den istifa edip Saadet Partisi’ne geçti.

Yeni Saadet Partililere rozetlerini Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı’nın askere gitmesi nedeni ile İlçe Başkanlığı’na vekalet eden Yusuf Kaçar ile İlçe Başkan Yardımcıları Ahmet Gökmen, Fatih Salihoğlu ve Saadet Partisi’nde uzun yıllar siyaset yapan, bölgenin sevilen isimlerinden Reyhan Yelmer taktı.

Yeşilova Mahallesinde yapılan toplantıda konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Kaçar, “İlçe teşkilatımız her geçen gün güçlenmektedir. Genç ve dinamik kadromuz ile tüm mahallerimizde planlı ve programlı çalışmalar icra ediyoruz. Muhtarlarımızla iletişime geçiyor, köylerimizi ziyaret ediyor, vatandaşların sorunlarını dinliyoruz. Geçtiğimiz ay basına yansıyan yoğun katılımlı ilçe divan toplantımız bu disiplinli çalışmaların göstergesidir. Aynı şekilde bu çalışmalar neticesinde bugün aramıza katılım sağlayan değerli arkadaşlarımıza ve ağabeylerimize “hoş geldiniz” diyoruz. Bize gönül ve oy veren insanları mahcup etmemiş ve inşallah etmeyecek olan teşkilatın mensupları olarak İzmit’in yaşanabilir bir ilçe olması için birlikte en güzel çalışmaları yapacağımıza inanıyorum” açıklamalarını yaptı.

Uzun yıllar Ak Parti’ye gönül veren, son seçim dahil oylarını ailece AK Parti’ye veren İbrahim Öztürk Bekirdere’de ve Yeşilova’da kuaför işletmekte. Öztürk gelinen son süreçte Ak Parti’de siyaset yapmanın ve AK Parti’ye oy vermenin bir manasının kalmadığını, ülkede son dönemlerde yaşanan süreçlerin artık bir dönüm noktası olduğunu belirtti.  Öztürk sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti halen adaletin ve halkın değil, rantiyenin ve rantçıların partisidir. AK Parti içerisindeki ilişkiler, halen çıkar ve menfaat odaklıdır. AK Parti kendini işe sokmak ya da ihale almak isteyenlerin bir araya geldiği yapı halinden kurtulamamıştır”

 Muhammet Öztürk de yaptığı açıklamada “Son üç yıl içerisinde AK Partili olanların yaşanan süreçlerle ilgi hiç mağdur olmadığını, AK Partili olmayanların ise hain ilan edildiğini, devletini sevmeyen devletinden yana olmayan kişiler gibi kutuplaştırıcı tutumunun kendisinde çok büyük rahatsızlık verdiğini belirtti. AK Partililer harici herkesi milli değerlere sahip çıkmayan, milli olmayan kişilermiş gibi göstermesi beni AK Parti ’den uzaklaştırdı “ dedi.

Adnan Özi se oylarını ailece hep AK Parti’ye verdiklerini ama siyasette aktif olmadığını, hep uzaktan takip ettiğini belirtti. Bir esnaf olarak ticari anlamda yaşadığı sıkıntılardan yola çıkarak ekonominin içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiğini, küçük ve orta düzeydeki esnafın sıkıntı çektiğini ama hükümet yanlısı ve rantçı kesimin ise zenginleştiğini ifade etti. Gerçek milli partinin Saadet Partisi olduğunu düşündüğünü söyleyen Adnan Öz  bundan sonra kendisinin de Saadet Partisi’nde görev almak ve toplum için çalışmak istediğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑