çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Ekonomi

Tarımsal ürünler vatandaşla buluştu

İzmit Belediyesi ile Ziraat Odası işbirliğinde bu yıl 3’ncüsü düzenlenen festivalin açılışı renkli görüntülere sahne oldu

15 Eylül 2017 Saat: 15:47
Tarımsal ürünler vatandaşla buluştu
Tarımsal ürünler vatandaşla buluştu

Tarımsal ürünler vatandaşla buluştu

İzmit Belediyesi ile Ziraat Odası işbirliğinde bu yıl 3’ncüsü düzenlenen festivalin açılışı renkli görüntülere sahne oldu

İzmit Doğu Kışla Gençlik Parkı yanındaki alanda İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivalin açılışına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak,  İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan ile AK Parti İzmit İlçe Başkan Adayı Hasan Ayaz, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KÖY ÜRÜNLERİ VATANDAŞLA BULUŞTU

Birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı ve İzmit’in köylerinde yetişen tarımsal ürünlerin sergilenip satıldığı festivalde TEMA Vakfı, Ekolojik Yaşam Derneği, Tarım Kredi Kooperatifinin stantlarıyla tarım iş makinaları da yer aldı. Köylerde yetiştirilen ürünlerin şehirde oturanlarla buluşturan festivalde çok sayıda stant bulunuyor.  İzmit Belediyesi Mehteran Bölüğünün gösterileriyle açılışı yapılan etkinlikte konuşan Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, “İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın bize büyük destekleri oldu. Kendisine destekleri için teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“TARIMA ÖNEM VERİYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Tarıma büyük önem veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Köyde Hayat Var sloganıyla köylerimize desteklerimiz devam ediyoruz. İzmit Belediye Başkanımıza tarımı geliştirmeye yönelik projeleri teşekkür ediyorum” diye konuştu. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da konuşmasında, “Bu festival ile köylümüzün alin terini onore etmek istiyoruz. Tarımı her zaman her koşulda önemsiyor ve destekliyoruz. Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz ile köylerde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Köylerimize camisinden, çeşmesine, temizliğinden, yoluna, parkına kadar hizmetler yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ayağı çamura değmesin diye köylerin her tarafını parke ile kaplıyoruz” dedi.

“KÖYLÜMÜZE KARŞI BAŞIMIZ DİK”

Doğan, “Örnek köy projemiz devam ediyor. Köy konaklarımız ile köylülerimizin konaklara layık olduğunu gösterdik. Modern Hayvan Pazarımız köylümüzün hizmetinde.. Ziraat Odamız ile de örnek çalışmalara imza attık. Köylümüze karşı anlımız açık başımız dik. Köyden indim şehre değil şehirden döndüm köye olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“FESTİVALİN MESAJI BÜYÜK”

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da şunları söyledi: “Bu festivalin mesajı büyük olacak. İzmit’in, Kocaeli’nin tarım memleketi olduğu ve topraklarının bereketli olduğunu anlatan, Kocaeli’nde yetişmiş ürünlerin Türkiye’de satıldığını göreceğiz. Tarımsal ürünlerin kıymeti onları israf etmeyerek de ortaya konulmalı. Başkanımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum”

“KOCAELİ TARIMIN BAŞKENTİ OLABİLİR”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise,“İzmit Belediyesi bir çok konuda model oldu. Bu festivalde de model olacağından, örnek alınacağından eminim. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve ekibini kutluyoruz. Kocaeli tarımın başkenti olabilir”dedi. Konuşmaların ardından alanda kurulan stantlar gezildi. Tarımsal Ürünler Festivali iki gün sürecek.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑