çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları

Röportaj

Türk siyasetinde su saatten sonra olacağız

Kentimizin yetiştirdiği ender siyasetcilerinden biri olan Murat Aydoğdu,Demokrat Parti GİK Üyesi olan aynı zamanda Genel Başkanında Başdanışmanı olan Aydoğdu seçim işlerinden sorumlu Başkan yardımcılığı görevlerini yapıyor.

7 Haziran 2017 Saat: 16:56
Türk siyasetinde su saatten sonra olacağız
Türk siyasetinde su saatten sonra olacağız

Kentimizin yetiştirdiği ender siyasetcilerinden biri olan Murat Aydoğdu,Demokrat Parti GİK Üyesi olan aynı zamanda Genel Başkanında  Başdanışmanı olan Aydoğdu seçim işlerinden sorumlu Başkan yardımcılığı görevlerini yapıyor.Başkan Murat Aydoğdu'yu bir iftar proğramında yakaladık ve sizler adına ayak üstü bir Röportaj gerçekleştirdik işte ayrıntılar;

Rumeliler Derneğinin İftarına Hoş geldiniz

22.05.1972 İzmit doğumlu, İzmit'in evladıyım. İzmit'te büyüdüm, okudum ve ticaret yapıyorum. Doğma büyüme Rahmetli dededen beri Demokrat Partinin içindeyim. Demokrat Partinin gençlik kollarından geliyorum. Gençlik kolları İzmit ilçe ve Kocaeli il görevlerinden sonra Allah 2012 yılında Ankara'da siyaset yapmayı nasip etti. Genç genel başkanımız Gültekin Uysal ile yola çıktık. 39 yaşında genç bir siyasetçi. İnandığımız, haklı gördüğümüz, davamızı ayağa kaldırmak adına Türkiye genelinde çalışmalar yapıyoruz. Bende Kocaeli'li olduğum için tüm ilçeler ve teşkilatlarımıza sahip çıkarak, partimizi ayağa kaldırmak için mücadele ediyoruz.

Genel idare kurulu üyeliği dışında Demokrat Parti Genel başkanımızın baş danışmanıyım, aynı zamanda da seçim işleri başkan yardımcısıyım. Üzerimde birçok sorumluluk var ama her şeyden önce biz bu davanın evladıyız.

Demokrat Partinin Gidişatını Nasıl Görüyorsunuz?

Demokrat Parti 2002 yılında Baş bakanımız Tansu Çiller döneminde partimiz 9.8 ile baraj altında kalmıştı. FETÖ olayları gündeme çıktı, FETÖ Türkiye'de yapmış olduğu ilk icraat Demokrat Partiyedir, biz 2007 yılında ANAVATAN - DOĞRU YOL PARTİSİ birleşme sürecinde Türkiye genelinde yapılan anketlerde yüzde 18 - 22 arasındaydı, maalesef o dönemin genel başkanları FETÖ işbirliğiyle bu birleşmeyi yapmadılar. Türkiye'nin ilk mağduru Demokrat Partidir. Geçmişe baktığınız zaman da tüm darbelerin mağduru da Demokrat Partidir. Demokrat Partiyi yok etmeye çalışanlar bir şeyi unuttular, bu partinin kökünü temizleyemediler. Bizler de gençlik kollarından gelen arkadaşlarımızla birlikte bu hareketin içindeyiz, inandığımız davamızı inşallah ayağa kaldıracağız onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şu Anki Türkiye'nin Siyaset Yelpazesini Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Şuan Türkiye'de yüzde 51 ve 49'luk iki tane sağlam blok var. Yüzde 51'lik blokta sıkıntı var, vicdanların rahat olmadığı bir referandum yaşadık. Yüzde 49'luk da taş gibi bir blok var. Türkiye'nin gidişatını beğenmeyen yüzde 49'luk bir duvar var. Bu duvar Ankara'da çalışmaları başlatıldı üzerine koyularak bu 49'luk bandı 60-65'lere çıkartacak bir liderin altında profesyonel ekiple bir çalışma başlatıldı.

Bizde Demokrat Parti olarak Ankara'da bu çalışma içinde olacağız. Zaten Ana muhalefet partisi bunun en büyük kısmını oluşturuyor. Bilinen bir Meral Akşener gerçeği var. Meral hanımla birlikte, Saadet Partisi ile birlikte, iyi bir liderle bu çatının altında muhtemelen 2018'in başında erken seçim yapılacak, çünkü iktidar partisi içini temizlemek zorunda. Bazı fikirleri temizlemeyecek. bizlerde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türk Milleti son yapılan referandumda şunu gösterdi Ülkenin Bakası söz konusu ise, Şanlı AL Bayrağımız söz konusu ise, Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN Cumhuriyeti mevzu bahisse. Büyük Millet bir araya gelebilmeyi gösterdi. Bundan sonrada gösterecektir. Bizde Demokrat Parti olarak hak ettiğimiz yerde TBMM'de davamızı temsil etme adına yerimizi alacağız. Türk siyasetinde su saatten sonra olacağız.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑