Seyyar Köfteci yeni
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Pekin Emlak
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160

Siyaset

“Türkiye’nin tanıdığı aday olacak”

CHP Kocaeli İl Başkanı Sarıbay büyükşehir adayı için konuştu

11 Ocak 2018 Saat: 10:40
“Türkiye’nin tanıdığı aday olacak”
“Türkiye’nin tanıdığı aday olacak”

“Türkiye’nin tanıdığı aday olacak”

CHP Kocaeli İl Başkanı Sarıbay büyükşehir adayı için konuştu

Çekişmeli bir il kongresinin ardından ilk defa Kocaeli TV ekranlarına hem süreç hem 2019 yerel seçimleri hakkında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Büyükşehir Belediyesi’ne tüm Türkiye’nin ve teşkilatın tanıdığı bir isim aday olacak” dedi

İlçe kongrelerinin ardından çekişmeli bir il kongresi süreci geçiren Cengiz Sarıbay, Kadriye Karademir’in sunduğu Günün Manşeti’yle Kocaeli TV ekranlarında ilk kez canlı yayında süreci ve 2019 yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

“BEN BU PARTİYE ÇOK ŞEY VERDİM” İlk olarak kongre sürecini değerlendiren Sarıbay, “CHP il kongresinde çıkan sonuç zaten beklenen bir sonuçtu. Çalışan değerlendirildi burada. Ben bu partiye çok şey verdim ve hiçbir şey almadım. Bu partiye yine benim kadar değer veren kişiler ya milletvekili oldu ya belediye başkanı oldu. Ben bu partiden hiç bir şey istemedim. Ben bu partinin hep hizmetkarı oldum” diye konuştu.

“EN SON 27 YIL ÖNCE ADAY OLDUM” Söz, kulislerde dile getirilen milletvekilliği adaylığı konusuna geldiğinde ise 27 yıl önce milletvekili adayı olduğunu  hatırlatan Sarıbay, “O tarihten sonra hiçbir yere aday olmadım. Adaylık konusuna gelinde 2019’a kim öle kim kala. Niye bunu yapıyorlar bilmiyorum. Aklından vekillik geçirenler için de önce mahalli seçimlerde başarılı olmamız lazım. Ben de başarısız olursam ben de hak etmemiş sayarım ve beni de o zaman kimse listeye koyamaz. Milletvekilliği için önce başarılı olmamız lazım” ifadelerini kullandı. “BÜYÜKŞEHİRE TÜRKİYE’NİN TANIDIĞI İSİM” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz ay Kocaeli ziyareti sırasında dile getirdiği  ‘Büyükşehir’i alacağız’ ifadelerinin hatırlatarak, Kocaeli sizin için zor bir saha mı sorusuna ise Sarıbay’ın yanıtı şöyle oldu: “Tabi ki zor bir saha 13-0 olmuş 2 dönem boyunca. Bu yönetimler AK Parti belediyelerinin elinde. Vatandaşın sadaka kültürü ile yürütülmesi sağlıyorlar. Ancak genel başkanımız Kocaeli’ye  geldiğinde belediyelerin değişeceğini tek tek anlattı. Çalışacağız ve başarılı olacağız. Büyükşehir Belediyesi’ne tüm Türkiye’nin ve teşkilatın tanıdığı bir isim aday olacak” dedi.

 

 

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız