çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

ÜZÜLMEZ, BASIN ONUR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gazetecilerin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı.

12 Ocak 2018 Saat: 21:09
ÜZÜLMEZ, BASIN ONUR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
ÜZÜLMEZ, BASIN ONUR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

BAŞKAN ÜZÜLMEZ, BASIN ONUR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gazetecilerin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı.

 

 

“16 Ocak 1923’de İzmit’te Kasr-ı Hümayun’da basın mensuplarıyla buluşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’i kurma fikrini ilk kez burada dile getirdi. Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısının üzerinden 9 ay sonra Cumhuriyet ilan edildi. İzmit böyle önemli ve anlamlı bir güne ev sahipliği yapmanın onurunu yaşamaktadır.

 

Basın tarihine Basın Onur Günü olarak kaydedilen bu toplantı da; Atatürk’ün halka, doğru, tarafsız ve ilkeli yayıncılık yapmakla mükellef olan basın mensuplarına kuracağı Cumhuriyetin tanıtımı görevini vermesi ilimizde her yıl büyük bir gururla kutlanmaktadır. Cumhuriyet ilanının ilk defa gazetecilerle paylaşılması mesleğin ne kadar önemli ve güvenilir olması gerektiğini göstermektedir”

 

Kartepe’de TV Haber Stüdyosu

“Yazılı ve görüntülü basın mensupları açısından çok önemli bir gün olan 16 Ocak Basın Onur Günü’nün basın tarihindeki önemi Kocaeli de her yıl korunarak taşınmaktadır. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve üyeleri bu anlamlı günün gururunu başarıyla bugüne kadar yaşatmıştır, yaşatmaya devam etmektedir.

 

Habercilikte toplum yararını ön planda tutarak, her türlü zor koşulda tarafsız, ilkeli, doğru yayıncılık yapan basın çalışanlarının onur ve gurur günlerini en içten duygularımla kutlarım.”

 

Bizde Kartepe Belediyesi olarak, basın camiamızın bu onurlu ve heyecanlı gününe ortak olarak mutluluklarını paylaşacağız. Cemiyetimizle işbirliği halinde Kartepemizdeki, Yıldız Entegre Mesleki Teknik Eğitim Lisemizi, YB haber stüdyosu kazandırmak üzere destek olduk. Açılışını 16 Ocak’ta gerçekleştireceğiz. İnşallah burada ülkemizin en önemli, en başarılı haber spikerleri, kameramanlar, TV programcıları yetişecektir. Bizlerde onlarla gurur duyacağız.

 

Ayrıca 16 Ocak’ta Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin davetlisi olarak ilimize gelen ulusal ve yerel basın mensuplarımızı doğa harikası Kartepemizde ağırlayarak ilçemizi de tanıtmış olacağız” dedi.       

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑